Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

Nemáte chuť na sex? Tipy, ako ju zvýšiť a znížiť

Nechuť k sexu sa často pripisuje ženám. Znížená chuť na sex sa však nevyhýba ani mužom. Ak sa vám raz za čas nechce a inokedy sa vám s partnerom styk páči, nič sa nedeje. Ak sa však do erotických hier musíte neustále nútiť, možno budete potrebovať dobrú radu, ktorá vám pomôže znovu roznietiť oheň vášne.

Mužom sa často pripisuje neustála chuť na sex. Takže muži, ktorí majú oveľa menšiu chuť na sex, sa môžu cítiť nedostatočne a zle. A pre istotu o svojich problémoch s nikým nehovoria. (Často dokonca ani s partnerom, ktorého môže ich neustále odmietanie intimity dosť rozčuľovať.)

V takom prípade je vhodné, aby vás vyšetril lekár. Ktorý vylúči, že sa vám stalo niečo podozrivé, čo by vás mohlo ohroziť. Ak nič také nenájde, je potrebné začať hľadať spôsoby, ako stimulovať vašu chuť na sex.

Keďže však ide o veľmi zložitú problematiku, na ktorú sa nedá pozerať len cez optiku chcem/nechcem, pozrime sa, čo za tým môže byť. Mužom, ktorí majú opačný problém, potom poradíme, ako môžu svoju vášeň trochu skrotiť.

strata chuti na sex

Strata chuti na sex

Strata človeka môže mať rôzne príčiny. Zvyčajne sa však problém prejavuje podobným spôsobom. Nechuť k sexu môže byť sprevádzaná intímnym chladom. Keďže sa bojíte, že k sexu nedôjde, prestanete sa svojho partnera akokoľvek dotýkať. Nedáte jej pusu na dobrú noc, ani ju nepohladíte. To môže viesť k vzájomnému odcudzeniu. Alebo dokonca rozchod. (Najmä ak odmietate hovoriť o svojich problémoch alebo ich akokoľvek riešiť.)

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

Muži sa často venujú aj svojim koníčkom. Aj keď ide len o sledovanie televízie. Strata libida u mužov však môže byť spôsobená aj pochybnosťami o sebe samých a sebavedomím.

Príčiny, prečo nemáte chuť na sex

Znížená túžba milovať sa musí odniekiaľ vzísť. Niekedy je to len vek. Případně špatné klima ve vztahu. Existují ale i mnohem vážnější příčiny, se kterými si nedokážete poradit bez asistence lékaře.

Negatívny vplyv na mužskú sexualitu môže mať:

 • Nízka hladina testosterónu
 • užívanie niektorých liekov (lieky proti rakovine, niektoré antidepresíva…)
 • Syndróm nepokojných nôh (hoci to znie zvláštne, existuje podozrenie, že muži s touto poruchou môžu mať vyššie riziko vzniku erektilnej dysfunkcie)
 • Depresia
 • Obezita
 • Diabetes
 • Vysoký cholesterol
 • Nespavosť

Dlhodobý stres, pitie alkoholu, užívanie drog alebo nadmerné cvičenie môžu mať tiež negatívny vplyv na vaše libido. (Opačný extrém, keď sa nehýbete vôbec, tiež nie je dobrý.)

dôvody prečo nemám chuť na sex

Ako zvýšiť chuť na sex?

Azda žiadna iná oblasť ľudského života nie je taká bohatá na rôzne metódy a rady ako sexualita a jej podpora. Nie všetky metódy fungujú. Iné sú účinné, ale majú vedľajšie účinky. Iné fungujú, ale vyžadujú si trpezlivosť a zodpovedný prístup.

Bylinky na povzbudenie chuti na sex

Ak vaše obavy zo sexu pramenia z neschopnosti udržať erekciu, môžete (po vylúčení zdravotných problémov) skúsiť užívať bylinky na podporu potencie. Prípadne bylinky, ktoré majú pozitívny vplyv na hladinu testosterónu. Môžete napríklad vyskúšať ženšen. Ginkgo biloba je vysoko cenená aj v ľudovom liečiteľstve. Nemali by ste zavrhnúť kotvičník zemný, macu peruánsku, serenou plazivú alebo senovku grécku. Nikdy však neskúšajte kombinovať bylinky doma. Namiesto toho siahnite po prírodných doplnkoch a dodržiavajte odporúčané denné dávkovanie.

Bylinky na povzbudenie chuti na sex

Tablety na zvýšenie chuti na sex

Iba lekár môže predpísať tabletky na stimuláciu chuti na sex. Tejto možnosti sa drží veľa mužov. Mali by však vedieť, že lieky na predpis môžu mať aj vedľajšie účinky. Často sa s nimi obchoduje aj na čiernom trhu. Preto sa neodporúča pokúšať sa obísť oficiálny systém a získať ich pod pultom. V najlepšom prípade nebudú fungovať. V najhoršom prípade vám môžu nejako ublížiť.

tablety na zvýšenie chuti na sex

Ako znížiť chuť na sex?

Hoci sa tvrdí, že nízke libido je problém, ženy sa niekedy sťažujú na mužov, ktorí ich príliš často žiadajú o intímny styk. (Na začiatku vzťahu to môže byť chvíľu sexi. Ale časom to môže kvalitu života a vzťahu dosť výrazne narušiť.) Existuje však nejaká metóda na zníženie žiadostivosti? Možno.

Ak je vaším dlhodobým problémom nadmerná chuť na sex, pokúste sa ju znížiť:

 • Jedálniček
 • Psychoterapia (môžete mať napríklad závislosť na sexe)
 • Lieky

Hoci ide skôr o ojedinelé prípady, užívanie niektorých liekov má v tomto ohľade tiež negatívny vplyv na libido. Drogy poškodzujú ľudské telo aj mnohými inými spôsobmi. Takže detoxikácia a následná abstinencia by pre vás mali byť absolútnou nevyhnutnosťou.

ako znížiť chuť na sex

Libido a chuť na sex

Libido a chuť na sex spolu priamo súvisia. Môžeme povedať, že libido je naša schopnosť eroticky snívať alebo túžiť po fyzickom spojení. To je pre muža dôležité. Počas nej sa totiž uvoľňujú hormóny, ktoré vyvolávajú pocity šťastia a prehlbujú intimitu vo vzťahu. Okrem toho bez libida a túžby po sexe by neexistovala reprodukcia. Preto bolo od prírody veľmi múdre, že nám zabezpečila, aby sme si tento akt, ktorý je nevyhnutný pre naše prežitie, aspoň trochu užili.

Ak chcete okrem zmeny životného štýlu vyskúšať aj dlhodobé užívanie doplnkov stravy na podporu mužskej potencie, libida a energie, vyberte si prírodný doplnok stravy VITAMEN®.

Zdroje informácií

https://www.healthline.com/health/low-testosterone/conditions-that-cause-low-libido – Príčiny nízkeho libida u mužov (anglicky)

https://www.healthline.com/health/boost-your-libido-10-natural-tips – 10 spôsobov, ako zvýšiť libido (anglicky)

https://www.healthline.com/health/erectile-dysfunction/herbs – Bylinky na erektilnú dysfunkciu (anglicky)

(anglicky)https://www.healthline.com/health/how-to-decrease-libido – Tipy, jak snížit libido (anglicky)

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie do 48h

VITAMEN je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

15 účinných látok

s overeným účinkom

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru