Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

Kríza stredného veku u mužov: Prejavy a 3 tipy ako ju prekonať

Keď niekto prežíva zmätok a trápi ho nedostatok energie, máme tendenciu to bagatelizovať a povedať, že ide pravdepodobne o krízu stredného veku. Tá však existuje a môže postihnúť aj vás. Viete, ako ju rozpoznať? A existujú nejaké tipy, ako ju prekonať?

kríza stredného veku

Stredný vek je obdobie, ktoré môže byť pre mnohých dosť ťažké. Mladosť je nenávratne preč a objavujú sa prvé známky starnutia. Na druhej strane, do dôchodku je ešte ďaleko, takže si uvedomujete, že s pribúdajúcim časom sa situácia bude pravdepodobne zhoršovať.

Mnohí ľudia zároveň bilancujú, či v živote dosiahli všetko, čo chceli. Keďže v tomto období často zomierajú naši rodičia, viac si uvedomujeme vlastnú smrteľnosť, čo môže viesť k depresii. Prípadne nás chytí takzvaný „druhý zázrak“, keď chceme dosiahnuť všetko, čo sme kedy chceli.

Ako sa prejavuje kríza stredného veku u mužov? A dá sa prekonať?

Čo je to kríza stredného veku?

Kríza stredného veku je pojem, ktorý môže zahŕňať krízu identity a pokles sebaúcty. Medzi jej spúšťače patria najmä psychologické faktory, pretože si viac uvedomujeme blížiacu sa smrť, hroziace zdravotné problémy a podobne. (Vrátane spomínanej bilancie, či sme dosiahli to, čo sme chceli.) O existencii krízy stredného veku sa často diskutuje, ale u niektorých ľudí sa skutočne môže vyskytnúť.

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

čo je kríza stredného veku prejavy

Ako sa prejavuje a kedy začína?

Kríza stredného veku môže nastať kedykoľvek, najčastejšie však medzi 45. a 65. rokom života. Môžu ňou trpieť muži aj ženy. To, čo postihuje predovšetkým mužov, je teda pojem nazývaný andropauza, čo je akýsi ekvivalent ženského prechodu. (Kým však ženy musia prejsť menopauzou, muži nemusia vždy. Veľkú úlohu tu zohráva testosterón a životný štýl).

Medzi prejavy andropauzy patria napríklad:

A podobne.

3 tipy, ako prekonať krízu stredného veku

kedy začína kríza stredného veku, ako dlho trvá

Zmena jedálnička

Proti negatívnym účinkom starnutia, ako je priberanie na váhe a úbytok aktívnej svalovej hmoty, môžete bojovať zdravšou stravou. Okrem toho, že ovocie, zelenina, strukoviny, celozrnné výrobky a bielkoviny podporujú normálny stav organizmu, nezabúdajte, že môžu ovplyvniť aj rast aktívnej svalovej hmoty alebo podporiť organizmus v boji proti zápalom. V neposlednom rade má zdravý životný štýl pozitívny vplyv na hladinu testosterónu. Vitamíny a ďalšie živiny sú teda vašimi priateľmi, ktorých by ste sa mali pevne držať.

Cvičenie

Pravidelné cvičenie vám tiež môže pomôcť s mnohými vecami. Okrem podpory svalovej hmoty, ktorá je dôležitá pre udržanie sily a normálneho metabolizmu, má športovanie pozitívny vplyv aj na vašu náladu, sebavedomie a kvalitu sexuálneho života. Ak teda potrebujete povzbudiť, čo najskôr si zaobstarajte športovú obuv a oblečenie a choďte sa zapísať na nejaké pravidelnejšie hodiny cvičenia.

ako prekonať krízu stredného veku
čo robiť v kríze stredného veku

Prírodné doplnky stravy

Jedným z hlavných pilierov je dlhodobé užívanie prírodných doplnkov stravy pre mužov v andropauze, ktoré podporujú vitalitu. Obsiahnuté látky môžu priaznivo podporiť normálnu hladinu testosterónu, dodať energiu, podporiť sexualitu a pod.

V ich zložení hľadajte predovšetkým:

A mnoho ďalších látok, ktoré vás udržia v hre na dlhú dobu.

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie do 48h

VITAMEN je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

15 účinných látok

s overeným účinkom

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru