Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

Senovka grécka: Podpora testosterónu, libida a impotencie

Hovorí sa, že neexistuje problém, na ktorý by príroda nemala riešenie. Či to platí vo všetkých prípadoch, nevieme povedať. Určite sa však vzťahuje na mužské problémy vitality a potencie. Akú úlohu v tom všetkom zohráva senovka grécka?

Aj bez toho, aby sme sa pozreli do kalendára, sme si toho vedomí. Starneme. A nie je možné ho zastaviť. Aj keď sa cítime duševne mladí, naše telo nám svojimi šedinami a inými neduhmi dáva najavo, že to už nebude také horúce. 

Krátko po tomto uvedomení môže prísť kríza stredného veku, ktorá v nás vyvolá pocit, že náš život nabral úplne iný smer, než sme si v minulosti predstavovali. Rozmýšľame aj o kvalite nášho partnerstva alebo o smrti.

Ale keďže nám v tejto fáze života zostáva ešte dosť času, pozrime sa, či by senovka grécka mohla pomôcť vyriešiť niektoré problémy.

Čo je senovka grécka

Čo je senovka grécka

Senovka grécka je jednou z najstarších rastlín, ktoré človek pestuje. Hojne sa vyskytuje v Stredomorí. Darí sa mu však aj v Strednej Ázii a Etiópii. Z času na čas sa s tým stretávame aj tu. Keďže sa pestuje už tak dlho, často sa používa v ľudovom liečiteľstve. Následne boli jeho účinky pomerne dôkladne preskúmané súčasnou vedou. Keďže v rôznych testoch uspel, používa sa ako korenie, zložka výživových doplnkov a ľudový liek.

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

Účinky senovky gréckej

Seno senovky gréckej má veľmi zaujímavé zloženie. Jedna polievková lyžica (približne 11,1 g) obsahuje iba 35 kalórií. Nájdeme tu aj 3 gramy vlákniny, 3 gramy bielkovín, 6 gramov sacharidov, 1 gram tuku, železo, mangán a horčík. V dávnych dobách, ale niekde aj v súčasnosti, sa senovka grécka podáva ženám, ktoré potrebujú zvýšiť produkciu materského mlieka. To však rozhodne nie je všetko, čo ponúka.

Podporuje produkciu testosterónu

Mužov bude najviac zaujímať, že konzumácia senovky gréckej je spojená so zvýšením hladiny testosterónu. Čo sa skutočne potvrdilo. V jednej osemtýždňovej štúdii, ktorej sa zúčastnilo 30 mužov vo vysokoškolskom veku, sa všetci prihlásili na štyri lekcie vzpierania týždenne. Polovica z nich dostávala 400 mg senovky gréckej denne. V skupine, ktorá neužívala nič, došlo k miernemu poklesu testosterónu. V prvej skupine, ktorá užívala senovku grécku, naopak došlo k zvýšeniu. Táto skupina mala tiež o 2 % menej telesného tuku.

senovka grécka testosterón

Pomáha pri impotencii a zvyšuje libido

Pokračujúc v trende z predchádzajúceho odseku vám povieme, že sa uskutočnila ďalšia šesťtýždňová štúdia, ktorej sa zúčastnilo tiež 30 mužov. Dostali 600 mg senovky gréckej. Na konci štúdie väčšina účastníkov uviedla lepšiu sexuálnu výkonnosť a väčšiu túžbu po milovaní.

senovka grécka impotencia libido

Posilňuje imunitný systém a čistí telo

Medzi ďalšie potenciálne pozitívne účinky senovky gréckej na ľudský organizmus patria jej protizápalové účinky. Vďaka tomu dokáže podporiť normálne fungovanie imunitného systému a očistiť telo.

účinky senovky gréckej

Správne užívanie senovky gréckej

Senovka grécka sa pridáva do niektorých korenín (napr. kari) a nepoužíva sa samostatne pri varení, pretože má nepríjemný zápach.

Keďže ju však budete pravdepodobne používať ako korenie len príležitostne (ak vôbec), najlepšie bude, ak si ju zaobstaráte v potravinovom doplnku. V tejto súvislosti môžeme odporučiť výživový doplnok VITAMEN®, ktorý pomáha zvyšovať hladinu testosterónu a libida. Takto môžete zmierniť bežné príznaky andropauzy, medzi ktoré patrí únava, nedostatok energie a strata libida.

Okrem iného má tento doplnok stravy vo svojom zložení aj ďalšie látky, ktoré sa navzájom dopĺňajú. Spomenúť môžeme napríklad ženšen, kotvičník zemný, zinok, vitamín K2, biotín, vitamín B9 a ďalšie, takže vám poskytne prvotriednu starostlivosť, ktorá je potrebná po dosiahnutí vysokého veku.

Zdroje informácií

https://www.healthline.com/nutrition/fenugreek – Bylina so zaujímavými účinkami na organizmus (anglicky)

https://www.healthline.com/nutrition/fenugreek-for-testosterone – Môže senovka grécka zvýšiť hladinu testosterónu? (anglicky)

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie do 48h

VITAMEN je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

15 účinných látok

s overeným účinkom

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru