Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

Najlepšie vitamíny a bylinky pre mužov: Kedy pomôžu?

Ľudské telo časom starne. Opotrebúvajú sa nám kĺby, mení sa hladina hormónov a nemáme toľko energie ako v mladosti. Na druhej strane tieto javy môžu znížiť kvalitu nášho života. Preto sa pozrieme na najlepšie vitamíny a bylinky pre mužov, ktoré by vám mohli trochu pomôcť s niektorými negatívnymi účinkami starnutia.

vitamíny a bylinky pre mužov

Kedysi bolo normálne, že sa ľudia dožívali tridsať, maximálne štyridsať rokov. Takže naše problémy takmer nepoznali. S pribúdajúcim ľudským vekom a potrebou zachovať si sebestačnosť sa začíname zamýšľať nad tým, ako vedľajšie účinky starnutia buď zmierniť, alebo odstrániť.

Hovorí sa, že starnutie postihuje najmä ženy. Práve ony počas menopauzy strácajú schopnosť otehotnieť, donosiť a porodiť dieťa. Na druhej strane sa čoraz častejšie hovorí, že aj muži majú typ prechodu, počas ktorého klesajú mužské pohlavné hormóny, stráca sa energia a priberá sa.

Samozrejme, nikto vám nemôže vziať vek v kalendári. Ale nemohli by vám vitamíny a bylinky v niečom pomôcť?

Kedy pomáhajú bylinky a vitamíny?

Bylinky a vitamíny môžu byť pre mužov prospešné v mnohých situáciách. V prvom rade sú vitamíny potrebné pre normálne fungovanie organizmu. Platí to počas celého života a ani pokročilý vek na tom nič nezmení.

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

Pokiaľ ide o bylinky, môžu vám pomôcť zlepšiť koncentráciu. O niektorých je známe, že zvyšujú hladinu energie (sú to tzv. stimulanty). Iné sa používajú pri problémoch s erekciou alebo miernych problémoch so zväčšenou prostatou. Ich užívanie sa teda môže prejaviť na vyššom libide a vašej výkonnosti.

bylinky a vitamíny pre mužov

Samozrejme, treba dodať, že v prvom rade by ste mali navštíviť svojho lekára, ktorý vás dôkladne vyšetrí. Za problémovou erekciou, ale aj za únavou a depresiou sa môže skrývať zdravotný problém, ktorý by ste mali začať liečiť. (Cukrovka, rakovina prostaty, kardiovaskulárne ochorenia…) Okrem toho tento postup zabezpečí, že je pre vás užívanie bylinných a vitamínových doplnkov naozaj bezpečné.

Najlepšie vitamíny pre mužov

Vitamín K2

Ľudia si niekedy myslia, že existuje len jeden vitamín K. Preto vás poučíme, že v skutočnosti sú dva. Poznáme vitamín K1, ktorý pochádza z rastlinných potravín, a vitamín K2, ktorý pochádza zo živočíšnych produktov. Problémom vitamínu K2 je však to, že je horšie vstrebateľný, preto sa hodí do doplnkov stravy. Vitamín K2 je dôležitý pre normálne zdravie kostí a pre normálnu zrážanlivosť krvi.

Vitamín B9

Vitamín B9 patrí do skupiny vitamínov B. Vitamín B9 je dôležitý pre zdravý mozog. Predpokladá sa, že súvisí aj s prevenciou kardiovaskulárnych ochorení, ktorými starší muži pomerne často trpia.

vitamíny pre mužov

Vitamín D3

Určite viete, že by ste mali mať v strave aj dostatok vitamínu D3. Ten je tiež dôležitý pre kosti. V skutočnosti je v tomto smere doplnkový k vyššie uvedenému vitamínu K2. Je dôležitý aj pre imunitný systém. Pokiaľ ide o náladu, bojuje proti skleslosti. Keďže väčšina ľudí má nedostatok vitamínu D3, často sa pridáva do výživových doplnkov.

Zinok

Zinok by nemal uniknúť vašej pozornosti. Okrem pozitívneho vplyvu na imunitný systém sa spája s rýchlejším hojením rán. Zinok je dôležitý aj pre enzymatické reakcie, syntézu bielkovín, syntézu DNA… a mnoho ďalšieho. Takže by vám určite nemal chýbať ani v jedálničku.

Najlepšie bylinky pre mužov

Senovka grécka

Prvou bylinou, ktorá je u mužov veľmi obľúbená, je senovka grécka. Predovšetkým preto, že má potenciál zvyšovať mužský pohlavný hormón testosterón. Môže mať tiež pozitívny vplyv na hladinu cukru alebo cholesterolu v krvi.

bylinky pre mužov

Kotvičník zemný

Okolo tejto byliny sa šíri veľa poloprávd a nepravd. Kotvičník zemný môže stimulovať sexuálnu túžbu. Čo je pre mužov určite zaujímavý benefit.

Ženšen

Ženšen sa v Ázii považuje za životabudič. Údajne dokáže posilniť imunitný systém, dodať telu energiu a zlepšiť mužskú potenciu.

Ocitli ste sa v jednom z vyššie uvedených problémov? Bylinky a vitamíny, o ktorých sme dnes hovorili, vám pomôžu predchádzať im. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak budete tieto látky navzájom kombinovať a užívať dlhodobo. Neužívajte ich však po jednom. Namiesto toho skúste dlhodobo užívať VITAMEN®, výživový doplnok pre mužov.

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie do 48h

VITAMEN je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

15 účinných látok

s overeným účinkom

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru