Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

Starnutie mužov: 6 tipov, ako mu zabrániť

Nikto nemá rád starnutie. Napriek tomu sa mu nedá vyhnúť. Hoci sa často spája so ženskou menopauzou, v skutočnosti je zub času tvrdý aj pre mužov. S pribúdajúcim vekom totiž môžete pociťovať príznaky andropauzy, ktoré spôsobujú, že sa necítite vo forme a nie ste v poriadku. Existujú nejaké tipy na spomalenie procesu starnutia u mužov?

Starnutie mužov

Starnutie je nevyhnutné a je hlúpe si myslieť, že tento proces možno zastaviť. Na druhej strane, prostredníctvom životného štýlu, zdravotných faktorov a celkovej starostlivosti o seba môžeme jeho rýchlosť a prejavy pomerne výrazne znížiť. V päťdesiatke tak môžete vyzerať na tridsaťpäť (čo, povedzme si na rovinu, môže súvisieť aj s dobrými génmi, ktoré mnohým ľuďom dodávajú mladistvý vzhľad).

Najdôležitejšie však je, aby ste sa aj v zrelom veku cítili dobre, čo je jeden z hlavných ukazovateľov, že s vaším telom je všetko v poriadku. V čom andropauza niekedy predstavuje prekážku.

Starnutie mužov a andropauza

Niektorí ľudia to nazývajú krízou stredného veku, ale termín andropauza je úplne postačujúci. Tento problém sa môže vyskytnúť u mužov po štyridsiatke a päťdesiatke, ktorí sa zrazu prestanú cítiť dobre vo svojom tele. Samozrejme, hoci sa andropauza v mnohom prirovnáva k ženskej menopauze, hlavný rozdiel spočíva v tom, že kým každá zrelá žena musí prejsť menopauzou, andropauza nemusí postihnúť každého muža.

Ak však pociťujete postupné priberanie na váhe, podráždenosť, erektilnú dysfunkciu, menej energie, stratu libida alebo úbytok aktívnej svalovej hmoty, je celkom možné, že trápi aj vás. Našťastie to nemusí znamenať, že tento nie príliš šťastný stav bude trvať do konca vášho života. Ale o tom viac nižšie.

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

6 tipov, ako zabrániť starnutiu

ako zabrániť starnutiu u mužov

Pozor na zlozvyky

Hoci je zvyk železnou košeľou, je vo vašom osobnom záujme vzdať sa fajčenia a pravidelného pitia veľkého množstva alkoholu. Okrem toho, že oba tieto zlozvyky prispievajú k vzniku závislosti a zlému zdravotnému stavu, môžu podporovať rýchlejšie starnutie, v dôsledku ktorého sa budete cítiť čoraz horšie. Hoci to môže byť spočiatku ťažké, snažte sa s oboma skoncovať čo najlepšie. (A ak sa vám to nepodarí, pokúste sa oboje čo najviac obmedziť.)

Spánok

Vaše telo nebude fungovať normálne, ak mu odopriete kvalitný spánok. (Je pravdepodobnejšie, že budete trpieť dlhodobou únavou, vyšším rizikom nehôd a nedostatkom spánku.) Dlhodobý nedostatok spánku má negatívny vplyv aj na duševnú pohodu, libido a hladinu testosterónu. Z tohto dôvodu sa snažte spať aspoň 7 až 9 hodín denne.

Bylinky a vitamíny

Ak chcete, aby všetko fungovalo správne a aby ste sa vyhli zbytočnému poklesu hladiny testosterónu, skúste dlhodobo užívať prírodné doplnky obsahujúce vitamíny, minerály a bylinky na andropauzu, ktoré môžu zvýšiť hladinu energie, sexuálny apetít a celkovú vitalitu a plodnosť.

Dobrou kombináciou je senovka grécka spolu s vitamínmi skupiny B, kotvičníkom zemným, ženšenom pravým a mnohými ďalšími látkami (napríklad zinkom), ktoré dodajú vášmu telu presne to, čo v tejto krízovej situácii najviac potrebuje.

Pohyb

Hladina testosterónu tiež úzko súvisí s cvičením. Nie je to len tým, že podporuje chudnutie a dobrú náladu. Silové cvičenia, počas ktorých sa buduje nová svalová hmota, tiež podporujú mužský pohlavný hormón. Z tohto dôvodu sa snažte pravidelný beh (alebo iné kardio cvičenie) doplniť niekoľkými hodinami v posilňovni niekoľkokrát týždenne. Uvidíte, že po relatívne krátkom čase dosiahnete uspokojivé výsledky a začnete sa cítiť oveľa lepšie.

starnutie aropauza

A čo stres?

Ako sa hovorí, stres je metlou ľudstva. Nielenže môže prispieť k zvýšeniu krvného tlaku, a tým aj k vzniku civilizačných ochorení. Môže tiež podporovať napätie, ktoré nás robí podráždenejšími, ťažšie spíme a sme náchylnejší používať nezdravé kompenzačné mechanizmy. Medzi ne patrí napríklad alkohol, cigarety a prejedanie sa, ktoré vedie k nadváhe. Ak je to teda aspoň trochu možné, snažte sa delegovať viac povinností na iných.

Nebojte sa zmien

Niektorí muži majú pocit, že ich v živote nečaká nič nové, a preto môžu upadnúť do skľúčenosti a rôznych depresívnych stavov. Môžeme vás však ubezpečiť, že ak sa rozhodnete, že súčasný stav vám nestačí, dá sa s tým niečo robiť. (Nie, naozaj to neznamená, že si musíte nájsť nového partnera alebo nové športové auto.)

Môže vám urobiť dobre:

  • Výlet na miesto, ktoré ste vždy chceli vidieť
  • Adrenalínové zážitky (bungee jumping, zoskok padákom, veterný tunel…)
  • Prehliadka pretekárskeho okruhu vo vašom okolí (raz za čas sa môžete dostať na Masarykov okruh)
  • Nový koníček (lukostreľba, keramika, záhradkárstvo…)
  • Terapia (ak máte nejaké problémy z minulosti, ktoré sa vám ešte nepodarilo vyriešiť)
  • Účasť na festivale

A tak ďalej. Ak sa budete zúčastňovať takýchto aktivít, uvidíte, že po čase získate nové sebavedomie a vaše predstavy o tom, čo vám život ponúka, sa veľmi zmenia. Je tiež veľmi pravdepodobné, že sa začnete cítiť mladší.

Čo si z toho zobrať?

Ako už bolo spomenuté v časti o bylinkách a vitamínoch, nezabudnite skombinovať všetky vyššie uvedené tipy spolu s dlhodobým užívaním prírodných doplnkov stravy na andropauzu pre mužov. Okrem už spomínaných látok v nich hľadajte aj horčík a selén. Okrem toho, aby to fungovalo, nesmiete zabúdať na pravidelné užívanie takýchto doplnkov stravy. Pretože ak sa na ne budete len pozerať, nemôžete očakávať, že sa niečo zmení.

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie do 48h

VITAMEN je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

15 účinných látok

s overeným účinkom

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru