Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

Čo je mužský pohlavný hormón a ako ho zvýšiť?

Hovorí sa, že mužské telo je plné testosterónu, ktorý mužom dodáva agresivitu, súťaživosť a veľkú túžbu po sexe. A niečo na tom je, pretože je to mužský pohlavný hormón. Ale čo ak jeho hladina klesne? A dá sa tomu nejako zabrániť?

mužský pohlavný hormón

Ľudské telo starne. Či si to chceme priznať alebo nie. Kým v tínedžerskom veku každá kratšia sukňa vyvolávala myšlienky na sex, v neskoršom veku sa situácia upokojila a teraz vás už len tak ľahko nerozptýli. Ale možno si práve uvedomujete niečo trochu iné. Možno v obchode, kde potrebujete ostré lakte, dobré vyjednávacie schopnosti a schopnosť predvídať.

Možno ste donedávna mali radi aj tímové športy, pri ktorých ste posilňovali tímového ducha a zažívali opojný pocit víťazstva. Ale čo ak to tak v poslednom čase nie je? Psychicky aj fyzicky?

Jednou z príčin postupného poklesu fyzickej kondície a dobrej nálady môže byť nedostatok testosterónu. Ale ako to viete? A dá sa s tým niečo robiť?

pohlavný hormón

Čo je mužský pohlavný hormón?

Mužský pohlavný hormón je testosterón. Najvyššia hladina je u mužov počas puberty. Okolo 30. roku života sa jeho hladina začne pomaly znižovať. Z tohto dôvodu môžu muži začať priberať viac tukovej hmoty alebo zaznamenať zmeny nálady. Nízka hladina testosterónu má však aj mnoho ďalších príznakov, ktoré uvedieme nižšie.

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

Ako rozpoznať nízku hladinu testosterónu?

Nízky testosterón má mnoho prejavov. Veľmi často sú však také plíživé a nešpecifické, že hoci si ich uvedomujete, často neviete, čo za týmito negatívnymi zmenami skutočne stojí.

Pokles mužského pohlavného hormónu testosterónu sa môže prejaviť:

Hneď na začiatku treba povedať, že úbytok testosterónu je jedným z prirodzených javov, ktoré sprevádzajú starnutie. Na vine však môžu byť aj iné faktory. Vrátane závažných ochorení. Preto je veľmi dôležité, aby muži chodili na preventívne prehliadky k lekárovi a cielene sa starali o svoje zdravie. Hoci vás nechceme strašiť, môžete mať ochorenie obličiek alebo dokonca cirhózu pečene. Čo má, samozrejme, negatívny vplyv na ďalšie segmenty vášho zdravia.

mužský hormón

Možné následky

Z dlhodobého hľadiska môže nízka hladina testosterónu prispieť k rozvoju depresie alebo obezity. Veľmi nebezpečné je aj rednutie kostí, ktoré vedie k osteoporóze. Preto je v prípade pochybností vhodné nechať si zmerať hladinu testosterónu u lekára a poradiť sa s ním o zmenách v životnom štýle. Poslednou možnosťou je hormonálna liečba, ktorá sa však neodporúča pre každého a má množstvo vedľajších účinkov.

ako zvýšiť mužský hormón

Ako zvýšiť mužský hormón?

Mužský pohlavný hormón je veľmi citlivý na to, ako sa k sebe správate. Z tohto dôvodu by ste mali dbať na zdravý životný štýl a pravidelnú prevenciu.

Z dlhodobého hľadiska je v súvislosti s hladinou testosterónu najlepšie:

  • Cvičenie a dvíhanie činiek
  • Cvičenie a posilňovanieStrava bohatá na bielkoviny, zdravé tuky a sacharidy
  • Zníženie stresu
  • Dostatok vitamínu D
  • Strava bohatá na vitamíny skupiny B, vitamín A, vitamín C, vitamín E a zinok
  • Bylinky (senovka grécka a kotvičník zemný)
  • Kvalitný spánok
  • Eliminácia estrogénov (môžu sa nachádzať v niektorých druhoch plastov atď.)
  • Dlhodobé užívanie doplnkov stravy pre mužskú vitalitu

Ako môžete správne usúdiť z predchádzajúcich bodov, máte pred sebou dlhý beh. Keď sa však o seba začnete starať, uvidíte, že sa začnete cítiť oveľa lepšie. Okrem toho sa to pozitívne odrazí aj v iných oblastiach vášho života. Preto nie je dôvod, aby ste sa nechali premôcť lenivosťou a zanedbávali to, čo je pre vás dobré.

Ako však postupovať? Prvým krokom môže byť užívanie všetkých prospešných látok pre telo naraz, napríklad vo forme kvalitného výživového doplnku pre mužov, ktorý podporuje vitalitu, normálnu hladinu testosterónu a prispieva k normálnej hladine energie. Okrem vyššie uvedených látok hľadajte v ich zložení ženšen, vitamín K2, biotín a extrakt z čierneho korenia. V neposlednom rade nezabudnite užívanie doplnku stravy podporiť cvičením, spánkom a redukciou stresu.

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie do 48h

VITAMEN je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

15 účinných látok

s overeným účinkom

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru