Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

Čo môže za nedostatok energie a ako ju získať späť?

Dnešná doba je veľmi orientovaná na výkon. Celý deň sedíme v práci. Preto sa od nás všetkých očakáva, že sa budeme starať o svoje rodiny a blízkych. Okrem toho počas dňa riešime nekonečné množstvo ďalších problémov. Nie je preto divu, že sa často cítime úplne bez energie. Preto vám dáme niekoľko tipov, ako oživiť svoju energiu.

Život nie je vždy prechádzka ružovou záhradou. V ideálnom prípade by sme sa mali ráno zobudiť dokonale oddýchnutí. Mali by sme robiť zaujímavú prácu, ktorá nás napĺňa a baví. Mali by sme mať čas na cvičenie a starostlivosť o seba. A pre našu rodinu a naše koníčky. A všetko by malo fungovať perfektne.

No neznie vám to trochu utopicky? V skutočnosti je väčšina ľudí stále niekde vonku. Niektorí majú dokonca niekoľko zamestnaní, aby si mohli zaplatiť bývanie pod strechou. Iných ľudí rozčuľuje šéf v práci alebo iný problém, ktorý im berie chuť pokúsiť sa v živote niečo dosiahnuť. A tak to veľa ľudí nakoniec vzdá. Ale je to naozaj jediná možnosť, ako rezignovať na svoju životnú spokojnosť?

Ako načerpať energiu napriek všetkým nepriaznivým udalostiam, ktoré vás v živote stretnú? Na to sa zameriame nižšie.

únava a vyčerpanie

Prečo sme bez energie – príčiny

Existuje veľa dôvodov, prečo už nemáte toľko energie ako zamlada. A do istej miery je to normálny jav. Veľký podiel na tom má postupné starnutie. Čím je pokročilejší, tým menej energie máte.

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

Choroby však majú samozrejme tiež negatívne účinky. Okrem anémie môže byť na vine napríklad aj depresia. Ak je dlhodobý nedostatok energie aj vaším osobným problémom, nechajte si pre istotu skontrolovať funkciu štítnej žľazy. Požiadajte svojho lekára aj o testy na cukrovku a testy na srdcové ochorenia. Prekvapivo veľkú úlohu zohráva aj kvalita našej stravy. Je zrejmé, že ak častejšie siahnete po vysoko spracovaných potravinách, budete mať menej energie, ako keď si na tanier dáte šalát s kúskom chudého mäsa. Hlavným rozdielom sú živiny.

Únava a vyčerpanie

Únava je často spôsobená tým, že v noci málo alebo zle spíte. Niektorí ľudia majú problémy s usínaním, pretože nedokážu vypnúť hlavu. V tomto prípade je dobré vypnúť telefón a počítač niekoľko hodín pred spaním. Namiesto surfovania po internete sa choďte prejsť. Pomôcť môžu aj relaxačné cvičenia (napríklad joga). Niektorým ľuďom nevadí piť čaj alebo čítať knihu. Dôležité je robiť niečo, čo vás uvoľní a privedie na iné (lepšie) myšlienky.

Tiež nie je na škodu chodiť spať a vstávať (aspoň približne) v rovnakom čase. Kvalitné závesy a špunty do uší vám pomôžu lepšie si oddýchnuť.

druhy energie

Druhy energie

O tom, čo dodáva telu energiu, sme už stručne hovorili. Aké druhy energie však v skutočnosti poznáme? A je medzi nimi nejaký významný rozdiel?

Pozitívna energia

Pravdepodobne najviac oceňovaná je pozitívna energia. Problémom je, že len málo z nás ju má. Namiesto úsmevu hľadáme chyby za každú cenu. Dokonca aj v nás samých. Namiesto toho, aby sme boli k sebe láskaví, kritizujeme sa v mysli za každú malú chybu. Čo nám, samozrejme, vôbec nepomôže. Ale ako získame pozitívnu energiu?

Napríklad tak, že:

  • Budete počúvať hudbu, ktorú máte radi
  • Začnete sa obklopovať pozitívne naladenými ľuďmi
  • Začnete čítať inšpiratívne knihy
  • Začnete meditovať
  • Začnete sledovať svoje myšlienky (a nahradíte tie negatívne lepšími)

Od zmeny prístupu neočakávajte okamžité zmeny. Ale nevzdávajte sa. Cvičenie robí majstra.

pozitívna energia

Negatívna energia

Takejto energie máme v živote dostatok. Takmer nikto nevie, ako odstrániť negatívnu energiu. Hoci prakticky nikomu nie je príjemná jej prítomnosť, drží sa nás tak pevne, že je ťažké sa s ňou rozlúčiť.

Dlhodobé vystavenie negatívnej energii pritom zvyšuje úroveň stresu. A to nie je dobré pre duševné zdravie, telo a vzťahy. Negatívna energia nám navyše môže dosť účinne brániť v tom, aby sme dosiahli svoj skutočný potenciál. (Len si spomeňte, koľkokrát ste niečo predčasne vzdali v domnení, že na to nemáte.)

Jedným zo spôsobov, ako sa brániť negatívnej energii, je cielene na sebe pracovať. Aj keď je to dlhý beh. Snažte sa tiež odstrihnúť od všetkých pesimistických ľudí, ktorí podkopávajú vaše úsilie o zmenu.

negatívna energia

Životná energia

Životná energia je to, čo nás núti objavovať a robiť veci. Stres však môže spôsobiť, že jej hladina alarmujúco klesne. Čo je zlé. Pretože potom nemáte ani chuť ráno vstať z postele. Existuje však nejaký spôsob, ako získať späť svoje niekdajšie nadšenie?

Hoci sa vám to môže zdať šialené, ak máte sedavé zamestnanie, robte si častejšie prestávky. Nemusíte počas nich robiť drepy ani plank. Stačí stáť šesťdesiat sekúnd. Odporúča sa tiež nepodceňovať raňajky, ktoré dodajú telu živiny po dlhom nočnom pôste. V neposlednom rade sa snažte tráviť viac času na slnku, ktoré je dôležité pre tvorbu vitamínu D. Nič by sa však nemalo preháňať. Slnko má negatívny vplyv na rakovinu kože. Preto je dôležité chrániť sa.

životná energia

Vitálna energia

Vo východných kultúrach sa Qi považuje za vitálnu energiu. Hoci neexistuje jej konkrétna definícia, vzťahuje sa na celkovú energiu a vitalitu jednotlivca. V porovnaní s ostatnými je napríklad menej chorý. Alebo sa rýchlo uzdraví zo všetkých zranení. Jedným zo spôsobov, ako zlepšiť vitálnu energiu, je viac rešpektovať vlastnú myseľ a telo. Mali by ste sa starať nielen o svoje telo, ale aj o svoju duševnú pohodu. V západnej kultúre si vitálnu energiu často spájame s erotikou a sebauspokojením. Môžete tak experimentovať a pracovať na kvalite svojich vzťahov.

vitálna energia

Ako získať energiu?

Hoci sme opísali niekoľko typov energie a spolu s nimi aj niekoľko tipov, ktoré môžete vyskúšať, stále to nie je všetko, čo pre seba môžete urobiť. Môžete napríklad vyskúšať vitamíny pre energiu. Tie by sa mali kombinovať aj s inými živinami.

ako získať energiu

Telo podporuje komplex vitamínov skupiny B, ktoré sú dôležité pre hospodárenie s energiou v tele. Dôležité sú aj bielkoviny v strave. (Niektorí ľudia siahajú po sacharidoch, keď sú unavení, ale to je skôr rýchla pomoc.) Snažte sa tiež znížiť príjem sodíka a zvýšiť príjem draslíka. Niektoré bylinky sú vhodné aj na dodanie energie. Skúste napríklad kotvičník zemný, biotín, ženšen alebo guaranu.

Okrem cielenej úpravy životného štýlu vyskúšajte aj dlhodobé užívanie prírodných doplnkov stravy na podporu mužskej vitality, testosterónu a energie. Ak o žiadnej neviete, doplnok stravy VITAMEN® môže byť pre vás ten pravý.

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie do 48h

VITAMEN je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

15 účinných látok

s overeným účinkom

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru