Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

Mužská vitalita: 3 tipy, ako ju podporiť

V súvislosti s mužnosťou sa často hovorí o vitalite. Čo presne však tento pojem znamená? A podľa akých konkrétnych znakov môžete zistiť, že to s tou vašou ide trochu dolu vodou? Ak vás táto téma zaujíma, vrátane tipov, akými spôsobmi možno vitalitu podporiť, budeme radi, ak budete pokračovať v čítaní nasledujúcich odsekov.

mužská vitalita

Hoci sa to na prvý pohľad nezdá, aj muži sú tvrdo zasiahnutí požiadavkami spoločnosti, aby boli vždy silní, plodní a sexuálne vzrušení. V dvadsiatke sa to takmer všetko deje, ale čo keď máte štyridsaťpäť a cítite, že na vás dolieha únava?

Keďže vitalita sa môže s pribúdajúcim vekom vytrácať, možno sa necítite vo svojej koži, ale zároveň sa môžete hanbiť, že podľa spoločenských noriem nie ste „správny“ a vitálny človek. Čo môže časom vyústiť do straty sebavedomia a problémov so sexualitou, ktoré spôsobia, že sa začnete tomuto aktu radšej vyhýbať.

Čo je to vitalita?

Slovo vitalita zvyčajne znamená životnú a sexuálnu energiu, ktorá v našich očiach robí z obyčajného muža skutočného muža. Ak by sme vám to mali vysvetliť na konkrétnejšom príklade, skúste si v duchu predstaviť akčného dobrodruha, ktorý aj v šesťdesiatke skáče s padákom, má neutíchajúce libido a je obklopený veľkým množstvom atraktívnych sexuálnych partneriek, ktoré dokáže uspokojiť a prípadne s nimi mať aj v pokročilom veku niekoľko potomkov.

Ak sa vrátime do reality každodenného života, niektorí muži túto definíciu vitality naozaj spĺňajú, ale nie je ich veľa. Častejšie dochádza k poklesu testosterónu, únave, depresívnym náladám, poklesu plodnosti a rôznym dysfunkciám a poruchám erekcie. Keďže je to úplne normálne, nemusíte sa za tieto problémy hanbiť. Na druhej strane chápeme, že možno so slzou v oku spomínate na svoje mladícke dobrodružstvá a radi by ste získali späť tú chýbajúcu iskru. Je to však vôbec možné?

nízka vitalita u mužov príčiny

Príčiny nízkej vitality

Medzi hlavné rizikové faktory, ktoré majú negatívny vplyv na vitalitu, patrí prirodzený proces starnutia, ktorý môže byť sprevádzaný únavou a pocitom určitého opotrebovania, ktoré sa môže prejaviť aj vznikom civilizačných ochorení.

Ďalším strašiakom môže byť pokles hladiny testosterónu, ku ktorému prirodzene dochádza približne od 30. roku života. V porovnaní so ženami nie je tento pokles taký radikálny, uvádza sa, že je to približne 1 % ročne. Po určitom čase sa však tento nedostatok môže stať výraznejším.

V neposlednom rade treba spomenúť aj nezdravý životný štýl, ktorý často zahŕňa:

  • Smažené potraviny, polotovary a jedlá s nulovou výživovou hodnotou
  • Nedostatok spánku
  • Pitie alkoholu a fajčenie
  • Nedostatok pohybu
  • Nadváhu
  • Zvýšenú úroveň stresu
nízka vitalita príznaky príčiny

Vitalita a andropauza

Pojem andropauza sa často spája s poklesom hladiny testosterónu a starnutím. Zvyčajne sa spája s postupným starnutím a nezdravým životným štýlom, ktorý môže zhoršiť nedostatok testosterónu.

Medzi sprievodné javy andropauzy často patria:

A mnoho ďalších príznakov, ktoré sa môžu týkať vášho fyzického zdravia, ako aj psychického stavu. (Napríklad gynekomastia, ktorá môže byť výrazne ovplyvnená zväčšením prsníkov.)

ako zvýšiť mužskou vitalitu

3 tipy na zvýšenie mužskej vitality

Ak sa s touto situáciou nechcete ľahko zmieriť, vyskúšajte dlhodobé užívanie prírodných doplnkov stravy pre mužov, ktoré podporujú vitalitu, sexualitu, energiu a normálnu hladinu testosterónu. V ich zložení by ste mali hľadať najmä senovku grécku, kotvičník zemný, ženšen pravý, vitamín K2, vitamín B9, vitamín D3 a biotín.

Okrem toho vám pomôžu silové cvičenia, ktorým sa budete venovať niekoľkokrát týždenne. V ostatné dni sa môžete rozhodnúť pre kardio cvičenie, ktoré vám pomôže znížiť nahromadený tuk. V neposlednom rade nezabúdajte na zdravú stravu, ktorá by mala obsahovať dostatočné množstvo kvalitných bielkovín, zdravých tukov, strukovín a čerstvého ovocia a zeleniny. Neznamená to, že si už nikdy nemôžete dať sušienku, ale sladkosti a nezdravé jedlá jedzte s mierou.

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie do 48h

VITAMEN je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

15 účinných látok

s overeným účinkom

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru