Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

Mužská vitalita: 3 tipy, ako ju podporiť

V súvislosti s mužnosťou sa často hovorí o vitalite. Čo presne však tento pojem znamená? A podľa akých konkrétnych znakov môžete zistiť, že to s tou vašou ide trochu dolu vodou? Ak vás táto téma zaujíma, vrátane tipov, akými spôsobmi možno vitalitu podporiť, budeme radi, ak budete pokračovať v čítaní nasledujúcich odsekov.

mužská vitalita

Hoci sa to na prvý pohľad nezdá, aj muži sú tvrdo zasiahnutí požiadavkami spoločnosti, aby boli vždy silní, plodní a sexuálne vzrušení. V dvadsiatke sa to takmer všetko deje, ale čo keď máte štyridsaťpäť a cítite, že na vás dolieha únava?

Keďže vitalita sa môže s pribúdajúcim vekom vytrácať, možno sa necítite vo svojej koži, ale zároveň sa môžete hanbiť, že podľa spoločenských noriem nie ste „správny“ a vitálny človek. Čo môže časom vyústiť do straty sebavedomia a problémov so sexualitou, ktoré spôsobia, že sa začnete tomuto aktu radšej vyhýbať.

Čo je to vitalita?

Slovo vitalita zvyčajne znamená životnú a sexuálnu energiu, ktorá v našich očiach robí z obyčajného muža skutočného muža. Ak by sme vám to mali vysvetliť na konkrétnejšom príklade, skúste si v duchu predstaviť akčného dobrodruha, ktorý aj v šesťdesiatke skáče s padákom, má neutíchajúce libido a je obklopený veľkým množstvom atraktívnych sexuálnych partneriek, ktoré dokáže uspokojiť a prípadne s nimi mať aj v pokročilom veku niekoľko potomkov.

Ak sa vrátime do reality každodenného života, niektorí muži túto definíciu vitality naozaj spĺňajú, ale nie je ich veľa. Častejšie dochádza k poklesu testosterónu, únave, depresívnym náladám, poklesu plodnosti a rôznym dysfunkciám a poruchám erekcie. Keďže je to úplne normálne, nemusíte sa za tieto problémy hanbiť. Na druhej strane chápeme, že možno so slzou v oku spomínate na svoje mladícke dobrodružstvá a radi by ste získali späť tú chýbajúcu iskru. Je to však vôbec možné?

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

nízka vitalita u mužov príčiny

Príčiny nízkej vitality

Medzi hlavné rizikové faktory, ktoré majú negatívny vplyv na vitalitu, patrí prirodzený proces starnutia, ktorý môže byť sprevádzaný únavou a pocitom určitého opotrebovania, ktoré sa môže prejaviť aj vznikom civilizačných ochorení.

Ďalším strašiakom môže byť pokles hladiny testosterónu, ku ktorému prirodzene dochádza približne od 30. roku života. V porovnaní so ženami nie je tento pokles taký radikálny, uvádza sa, že je to približne 1 % ročne. Po určitom čase sa však tento nedostatok môže stať výraznejším.

V neposlednom rade treba spomenúť aj nezdravý životný štýl, ktorý často zahŕňa:

  • Smažené potraviny, polotovary a jedlá s nulovou výživovou hodnotou
  • Nedostatok spánku
  • Pitie alkoholu a fajčenie
  • Nedostatok pohybu
  • Nadváhu
  • Zvýšenú úroveň stresu
nízka vitalita príznaky príčiny

Vitalita a andropauza

Pojem andropauza sa často spája s poklesom hladiny testosterónu a starnutím. Zvyčajne sa spája s postupným starnutím a nezdravým životným štýlom, ktorý môže zhoršiť nedostatok testosterónu.

Medzi sprievodné javy andropauzy často patria:

A mnoho ďalších príznakov, ktoré sa môžu týkať vášho fyzického zdravia, ako aj psychického stavu. (Napríklad gynekomastia, ktorá môže byť výrazne ovplyvnená zväčšením prsníkov.)

ako zvýšiť mužskou vitalitu

3 tipy na zvýšenie mužskej vitality

Ak sa s touto situáciou nechcete ľahko zmieriť, vyskúšajte dlhodobé užívanie prírodných doplnkov stravy pre mužov, ktoré podporujú vitalitu, sexualitu, energiu a normálnu hladinu testosterónu. V ich zložení by ste mali hľadať najmä senovku grécku, kotvičník zemný, ženšen pravý, vitamín K2, vitamín B9, vitamín D3 a biotín.

Okrem toho vám pomôžu silové cvičenia, ktorým sa budete venovať niekoľkokrát týždenne. V ostatné dni sa môžete rozhodnúť pre kardio cvičenie, ktoré vám pomôže znížiť nahromadený tuk. V neposlednom rade nezabúdajte na zdravú stravu, ktorá by mala obsahovať dostatočné množstvo kvalitných bielkovín, zdravých tukov, strukovín a čerstvého ovocia a zeleniny. Neznamená to, že si už nikdy nemôžete dať sušienku, ale sladkosti a nezdravé jedlá jedzte s mierou.

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie do 48h

VITAMEN je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

15 účinných látok

s overeným účinkom

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru