Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

Menopauza: Ako rozpoznať jej príchod a ako sa jej zbaviť?

Andropauza a menopauza sú problémy, o ktorých sa v poslednom čase hovorí čoraz častejšie. Ale hoci nie každý muž musí prejsť andropauzou, menopauze sa jednoducho nedá vyhnúť. Ako zistíte, či pomaly strácate plodnosť? A existujú nejaké úľavy, ktoré vám pomôžu prekonať toto náročné obdobie s lepším pocitom a gráciou?

menopauza

Menopauza je prirodzený proces, ktorý sa vyznačuje tým, že ženy strácajú svoju plodnosť. Keďže je spôsobená špecifickými ženskými hormónmi, ktoré ovplyvňujú aj mnohé iné oblasti psychiky a zdravia, výkyvy týchto hormónov majú negatívny vplyv na našu celkovú pohodu a spokojnosť so životom.

Okrem toho prechod z reprodukčne aktívneho do pasívneho obdobia môže trvať niekoľko mesiacov, ale mnohé ženy pociťujú negatívne príznaky aj niekoľko rokov. Ich intenzita je rôzna, ale pomerne často ide o súbor rôznych komplikácií, ktoré môžu pomerne ľahko pokaziť deň. Ako prekonať menopauzu a čo pomáha? A aké sú jej typické príznaky? Odpovede na všetky tieto otázky nájdete v našom článku.

Príznaky blížiacej sa menopauzy

Predtým, ako vstúpite do menopauzy (čo spoznáte podľa toho, že ste posledných 12 mesiacov spontánne nemenštruovali a nebolo to z dôvodu tehotenstva), predchádza jej niečo, čo sa nazýva perimenopauza. Možno si jej príchod ani nevšimnete, pretože na samom začiatku sú zmeny v hladinách hormónov také jemné, že všetko prebieha ako zvyčajne. Navyše nástup perimenopauzy je u každej ženy iný, takže kým u niektorých žien sa začína po tridsiatke, u iných sa objaví až po štyridsiatke.

príznaky blížiacej sa menopauzy

To, že niečo nie je v poriadku, zistíte najčastejšie podľa:

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

  • Nepravidelnej menštruácie a zmeny sily krvácania
  • Zhoršenie PMS
  • Bolesti hlavy
  • Únavy
  • Strátou libida
  • Zabúdavosť a horšiou koncentráciou
  • Zhoršenej plodnosti

A mnoho ďalších účinkov, medzi ktoré môžu patriť čoraz častejšie návaly tepla a potenie, podráždenosť, nespavosť, zlá kvalita vlasov a pokožky, častejšie infekcie močových ciest atď.

Tipy, ako sa s tým vysporiadať

Menopauza sa považuje za normálnu súčasť ľudského života, preto väčšina žien nepodstupuje žiadnu cielenú liečbu. Z tohto dôvodu dámy najčastejšie skúšajú rôzne prírodné prostriedky vrátane vitamínov a byliniek, ktoré môžu pomôcť zmierniť niektoré z týchto ťažkostí.

Bylinky a vitamíny na menopauzu

Príznaky menopauzy môžu pomerne výrazne ovplyvniť vašu každodennú produktivitu a spokojnosť so životom. Z tohto dôvodu sa ženy dlhodobo uchyľujú k užívaniu prírodných výživových doplnkov, ktoré obsahujú vitamíny, minerály a bylinky podporujúce normálnu hladinu energie, duševnú čulosť, spánok, dobrú náladu, sexuálny apetít a podobne.

Najčastejšími zdrojmi sú fytoestrogény v ich zložení (extrakt z ďateliny lúčnej alebo hroznovej), ľan, bublinatka obyčajná, pŕhľava, vitamín E, vitamín D a mnoho ďalších látok, ktoré môžu pri dlhodobom užívaní ponúknuť veľmi vítanú úľavu.

Cvičenie

Ak máte stále zlú náladu a pocit, že priberáte, urobíte dobre, ak sa rozhodnete pre pravidelnejšiu fyzickú aktivitu. Okrem toho, že vám pomôže udržať si váhu na uzde, pomôže vám aj vyplavovať endorfíny, ktoré sú kľúčové pre reguláciu vašej nálady. Silové cvičenia tiež podporujú udržiavanie aktívnej svalovej hmoty, aby ste nestrácali silu, a zvyšujú rýchlosť metabolizmu.

ako sa vysporiadať s menopauzou

Pitný režim

Medzi ďalšie dôležité tipy, ktoré by ste v tomto období nemali zanedbávať, patrí dobre nastavený pitný režim. V ideálnom prípade sa snažte každý deň vypiť aspoň 2,5 až 3 litre tekutín. Voda pomáha nielen pri prevencii bolesti hlavy, ale môže tiež znížiť problémy s nadúvaním a plynatosťou, ktoré sú v tomto období života, žiaľ, pomerne časté.

Odpočinok

Počas menopauzy je ženské telo namáhané, preto sa nesnažte prekonávať svoje limity a radšej si pravidelne doprajte zaslúžený odpočinok. Ak si to môžete dovoliť, objednajte si raz alebo dvakrát týždenne niekoho, kto vám upratuje domácnosť, alebo si nechajte väčšie nákupy v potravinách a drogérii doručiť domov. Namiesto týchto činností si pospite, čítajte, dajte si masáž alebo si doprajte niečo pre potešenie.

Keď skombinujete dlhodobé užívanie prírodných doplnkov stravy pri menopauze s ďalšími vyššie uvedenými tipmi, uvidíte, že sa čoskoro začnete opäť cítiť lepšie.

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie do 48h

VITAMEN je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

15 účinných látok

s overeným účinkom

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru