Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

Čo môže za časté výkyvy nálad a ako ich zvládnuť?

Zmeny a výkyvy nálad sú prirodzené. Nikto nemôže byť len šťastný alebo len smutný. Ak sa však vaša nálada mení niekoľkokrát za deň, ide o jav, ktorému by ste mali venovať zvýšenú pozornosť. Čo môžu zmeny nálad znamenať? A dajú sa odstrániť?

Nálada je náš aktuálny stav mysle. Zatiaľ čo niektoré dni sme nešťastní a nemáme chuť nič robiť, iné dni sme plní energie a nadšenia. Niekedy sa však ručička váhy preklopí každých desať minút. Čo môže znížiť kvalitu nášho života aj ochotu ostatných tráviť s nami čas.

Pravdou však je, že časté zmeny nálad môžu byť v mnohých prípadoch bez príčiny. Závisí to od iných faktorov, ktoré prakticky nemôžeme ovplyvniť. Znamená to však, že by sme sa mali zmieriť s tým, že náš život je ako na hojdačke?

časté zmeny nálad

Čo môže za výkyvy nálad?

Na výkyvy nálady má vplyv náš fyzický aj psychický stav. V niektorých prípadoch sa dokonca nedá vylúčiť ani vplyv niektorých ochorení.

Obvykle môže ovplyvniť našu náladu:

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

 • Nedostatok spánku
 • Hlad
 • Bolesť alebo choroba
 • Chladno alebo teplo
 • Počasie
 • Kvalita sociálnych väzieb

A mnoho ďalších faktorov.

Je takmer isté, že ak máte na účte dostatok peňazí, pravidelne spíte a vediete spokojný život, pravdepodobne budete mať lepšiu náladu ako človek, ktorý sa rozvádza, má málo peňazí a stále bojuje s chronickou chorobou.

Zmeny nálady u mužov

Vyššie opísané dôvody nie sú jediné, ktoré súvisia so zmenami nálady. U mužov má na vznik zlej nálady vplyv andropauza/mužský prechod. V tomto období života môžu muži pociťovať výraznejší pokles testosterónu. Ktorý je zodpovedný nielen za väčšiu súťaživosť a sexuálny apetít. Ale aj za stabilnú náladu.

Samozrejme, môžete sa utápať v tom, že už vám nie je dvadsať a máte nejaké zdravotné problémy. Alebo sa môžete rozhodnúť, že váš život sa ešte neskončil, a začať sa o seba starať trochu lepšie. Práve cielená starostlivosť môže mať pozitívny vplyv na hladinu vášho testosterónu. Po tom, čo ste absolvovali pravidelnú preventívnu prehliadku u svojho lekára, aby ste sa uistili, že je s vami všetko v poriadku, môžete vyskúšať aj dlhodobé užívanie doplnkov stravy pre mužov, ktoré podporujú vitalitu a pohodu. Medzi ne patrí napríklad výživový doplnok VITAMEN®.

Zmeny nálady u mužov

Zmeny nálady u žien

Zmeny nálady u žien sú často spôsobené tehotenstvom/menopauzou. V týchto dvoch obdobiach hormóny fungujú inak, na čo si ženy musia zvyknúť. Aby toho nebolo málo, pre ženy je v tomto smere veľmi náročný aj pravidelný menštruačný cyklus. Niektoré hormóny ovplyvňujú schopnosť ženy otehotnieť. Iné hormóny vstupujú do hry po tom, čo žena počas svojho cyklu neotehotnie.

Tieto výkyvy nálad sa dajú trochu zmierniť odpočinkom a zdravým životným štýlom. Väčšinou si však ženy a ich okolie musia zvyknúť.

Zmeny nálady u žien

Ako zvládať výkyvy nálad?

Nikto sa nechce cítiť zle. Preto vám ponúkame niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu zlepšiť váš deň.

Pri častých zmenách nálady funguje:

 • Zvýšená konzumácia vitamínov skupiny B (B6, B9 a B12)
 • Vitamín C
 • Kotvičník zemný
 • Horčík, zinok a železo
 • Zdravý jedálniček
 • Pravidelný pohyb

Mali by ste sa tiež uistiť, že máte všetky svoje záležitosti v poriadku. Ak sa ponáhľate na poslednú chvíľu, môžete očakávať, že nebudete nadšení. Veľmi dôležitá je aj kvalita vašich vzťahov. Nezabúdajte, že silná sociálna sieť môže pôsobiť ako skvelý zlepšovák nálady.

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie do 48h

VITAMEN je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

15 účinných látok

s overeným účinkom

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru