Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

Kotvičník zemný (Tribulus Terrestris): Robí muža skutočným mužom

Aj keď si to nechcete pripustiť, každý deň ste o niečo starší. Niektorí ľudia sa na to pozerajú tak, že to znamená viac prekonaných kríz a viac životných skúseností. Faktom však je, že časom vám môže začať chýbať energia. Potom je tu postupný pokles testosterónu, ktorý vás oberá o mužnosť. Oplatí sa vyhľadať pomoc pozemnej kotvy?

Ľudské telo je skutočne fascinujúce. Každý deň naše srdce pumpuje a náš mozog pracuje donekonečna. V našom tele prebieha aj mnoho ďalších procesov. niektoré z nich majú priamy vplyv na našu vitalitu a silu.

Ale tak ako sa zub času prejavuje vo veciach a miestach okolo nás, pôsobí aj v našom tele. Cítime sa unavení, prejavujú sa u nás predtým nemysliteľné zdravotné problémy a s istou dávkou ľútosti si uvedomujeme, že niektoré veci už možno nikdy nebudeme môcť robiť. Ako jazda na motorke cez pol sveta.

Ale staré české príslovie hovorí, že telo nasleduje myseľ. A že v zdravom tele žije zdravý duch. Takže možno potrebujete len trochu zmeniť postoj a budete sa cítiť lepšie.

čo je Tribulus Terrestris

Čo je Tribulus Terrestris?

Kotvičník zemný (Tribulus terrestris) je jednoročná bylina z čeľade kačícovitých. Na prvý pohľad vás zaujme svojimi jemnými žltkastými kvetmi. Jeho pôvod je pravdepodobne v Číne alebo Japonsku. Sasanka sa však používa aj v Indii alebo na Srí Lanke. Keďže sa mu pripisujú mnohé pozitívne účinky na ľudský organizmus, často sa pridáva do výživových doplnkov.

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

Kotvičník zemný a jeho účinky

O kotvičníku zemnom sa hovorí v súvislosti so širokou škálou výhod, ktoré môže mať pre ľudský organizmus.

Má pozitívny vplyv na:

  • Podpora normálneho stavu srdca
  • Podpora normálnej hladiny cukru v krvi
  • Podpora normálneho hospodárenia s tekutinami v tele
  • Podpora normálneho stavu imunitného systému

Niektorí ľudia tvrdia, že môže zvýšiť fyzickú výkonnosť športovcov.

tribulus terrestris účinky

Testosterón, libido a kotvičník

Často sa uvádza, že zemná sasanka má pozitívny vplyv na hladinu testosterónu. Výsledky štúdií sa však líšia. Zatiaľ čo niektoré zdroje uvádzajú, že užívanie ľubovníka bodkovaného nemá žiadny vplyv na hladinu testosterónu, iné tvrdia, že nejaké výsledky predsa len boli zaznamenané. Malo ísť o skupinu mužov vo veku 20-36 rokov, ktorí ho užívali spolu s inými látkami počas štyroch týždňov. Nie je však jasné, ktorá kombinácia viedla k nameranému výsledku.

Na čo však môže mať kotvičník zemný pozitívny vplyv, je libido. Vedci podávali kotvičník zemný mužom, ktorých trápila nízka sexuálna túžba. Po dvoch mesiacoch došlo k dramatickému nárastu.

testosterón a kotvičník

Užívánie kotvičníku zemného

Dávkovanie kotvičníka zemného by malo závisieť od zakúpeného výrobku. Keďže väčšina z vás ho nebude pestovať doma za oknom alebo v záhrade, pri jeho kúpe dostanete podrobný návod, ako, kedy a koľko ho použiť. Aké možnosti máte na výber?

Čaj z kotvičníka

Ak neradi experimentujete a chcete sa spoľahnúť na účinok len jednej bylinky, kúpte si kotvičníkový čaj. Nájdete ho na internete aj v špecializovaných kamenných predajniach. Nevýhodou však môže byť skutočnosť, že kotvičníkový čaj neobsahuje iné zložky, ktoré by vám mohli pomôcť s podporou vitality a potencie.

čaj z kotvičníka

Doplnky stravy s kotvičníkom

Dobré skúsenosti s kotvičníkom majú muži, ktorí sa rozhodli vyskúšať prírodné doplnky stravy na podporu vitality a potencie. Ich nespornou výhodou je, že obsahujú niekoľko zložiek. Vrátane vitamínov a iných bylín. Okrem toho sa dajú skladovať a ľahko dávkovať. V ideálnom prípade siahnite po doplnkoch stravy, v ktorých nechýba senovka grécka, ženšen a vitamín K2.

Doplnky stravy s kotvičníkom

Kvapky

Poslednou možnosťou sú kvapky s kotvičníkom. Opäť sú však skôr jednodruhové. Okrem toho môže uzáver pri prenášaní v taške vytekať. (Nehovoriac o tom, že sklenená fľaša sa môže počas cestovania rozbiť.) Preto musíte byť veľmi opatrní.

kotvičník kapky

Pestovanie kotvičníku

Semená kotvičníku zemného môžete získať v lepších záhradkárskych obchodoch alebo v internetových obchodoch. Ich priemerná cena je približne 3,- za 7 kusov. Vie však niekto, ako pestovať sasanky v domácich podmienkach?

Ak to chcete vyskúšať, zasaďte kotvičník do vonkajšej pôdy (vo vnútri nemusí byť dostatok miesta na jej rast.) Odporúča sa zasadiť semená pred zimou. Potom ich zazimujte a počkajte, kým na jar vyklíčia. Ak nie ste milovníkom prírodných záhrad a flóry, najjednoduchšie je nechať sasanku kvitnúť. Čo je celkom jednoduché, pretože ak sa sasanka uchytí, rastie pomerne rýchlo. Zber by ste mali stihnúť ešte pred prvými mrazmi.

Aj keď pestovanie kotvičníka na vlastnú päsť môže byť zábavné, najlepšie urobíte, ak budete dlhodobo užívať doplnky stravy na podporu mužskej vitality a testosterónu. Najmä tie, ktoré obsahujú viacero zložiek, ktoré sa navzájom dopĺňajú. Ale ktorý produkt si vybrať? Ak pre seba hľadáte to najlepšie, zaobstarajte si doplnok stravy VITAMEN®.

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie do 48h

VITAMEN je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

15 účinných látok

s overeným účinkom

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru