Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

Zinok pre mužov: Prečo by ho mali užívať?

Zinok je živina, ktorá má v tele mužov a žien dôležitú úlohu. Je nevyhnutný pre normálny stav imunitného systému. Potrebujeme ho aj na normálnu tvorbu buniek a pri aplikácii na pokožku môže mať dobrý účinok na akné. Prečo by si však mali zinok dopriať najmä muži?

zinok pre mužov

Ľudský organizmus si nedokáže zinok vyrobiť sám, preto je veľmi dôležité dodávať ho z vonkajších zdrojov a zabezpečiť, aby ho telo malo vždy dostatok. Keďže sa podieľa na mnohých dôležitých úlohách, jeho nedostatok by mohol mať fatálne následky, medzi ktoré môžu patriť problémy so sexuálnymi funkciami a reprodukciou.

Na druhej strane je nebezpečný aj nadbytok zinku (čo je u nás skôr zvláštnosťou). V takom prípade existuje riziko otravy zinkom, ktorá sa prejavuje horúčkou a tráviacimi problémami.

Čo by ste ešte mali vedieť o tomto stopovom prvku vo výžive, ktorý priamo ovplyvňuje zdravie?

Čo je to zinok?

Hneď na začiatku urobíme malú rekapituláciu, v ktorej sa pokúsime zhrnúť, čo to vlastne zinok je. Pripomenieme si, že zinok patrí do kategórie stopových prvkov, ktoré si telo nedokáže samo vyrobiť. Jeho nedostatok je veľmi vážny, čo môže ohroziť napríklad tehotné ženy, deti, ľudí s popáleninami alebo jednostrannou výživou. Problematický je aj jeho nadbytok, ktorý sa môže vyskytnúť u ľudí, ktorí konzumujú vodu z pozinkovaných nádob.

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

V organizme má zinok širokú škálu funkcií, ktoré môžu súvisieť s udržaním normálnej sexuality a plodnosti. Má však vplyv aj na imunitu a mnohé ďalšie oblasti nášho zdravia.

zinok účinky

Najlepšie účinky zinku

Zinok má zásadnú funkciu pri udržiavaní normálneho stavu imunitného systému. Potrebujeme ho však aj na normálny telesný rast, sexuálny vývoj a plodnosť.

Môže tiež ovplyvniť:

 • Apetít a zachovanie chuťových vnemov
 • Ochranu tela proti voľným radikálom
 • Génovú expresiu
 • Hojenie rán

Ako teda vidíte, jeho prísun by sa rozhodne nemal podceňovať.

Zinok pri andropauze

Hoci všetci potrebujeme stabilný prísun zinku, muži v andropauzálnom období, počas ktorého môže dôjsť k poklesu testosterónu, zhoršeniu plodnosti a impotencii, by si mali dať pozor aj na nedostatok zinku.

Zinok sa odporúča užívať aj preto, že môže (spolu s ďalšími látkami) podporovať normálny stav prostaty, ktorá má tendenciu začať sa s pribúdajúcim vekom nezhubne zväčšovať. Tým, ktorí chcú podporiť svoju vitalitu, plodnosť a hormonálnu rovnováhu aj v zrelom veku, by zinok rozhodne nemal chýbať.

Ako ho správne užívať?

ako užívať zdroje zinku v potravinách

Zinok v potravinách

Zinok sa prirodzene nachádza v niektorých potravinách, ktoré by mali byť bežnou súčasťou našej každodennej stravy.

Medzi jeho hlavné zdroje patria:

 • Hovädzie mäso
 • Bravčové mäso
 • Hydinové mäso
 • Vajcia
 • Mlieko
 • Syry
 • Celozrnná múka

Keďže sa v najväčšom množstve nachádza v živočíšnych produktoch, ktorým sa vegetariáni a vegáni vyhýbajú, je dôležité dopĺňať ho z iných zdrojov. V neposlednom rade mäso a niektoré z vyššie uvedených zdrojov zinku môžu byť v súčasnosti pre niektorých ľudí drahé, preto si ich mnohí ľudia nedoprajú každý deň. Aj v tomto prípade je vhodné siahnuť po zinku z iných zdrojov.

Doplnky stravy

Alternatívou môžu byť viaczložkové doplnky stravy pre mužov na prírodnej báze, ktoré okrem zinku obsahujú aj vitamíny a byliny na podporu hormonálnej rovnováhy, sexuality a vitality. Ich dlhodobé užívanie tak môže prispieť k vašej celkovej pohode.

Súčasťou zloženia kvalitného výrobku je okrem zinku aj:

A mnoho ďalších zložiek, ktoré vám pomôžu ľahko zvládnuť andropauzu.

Nezabúdajte tiež na to, že váš dlhodobý životný štýl má veľký vplyv na hladinu testosterónu vo vašom tele. Ak sa teda chcete cítiť fit, nezabúdajte na dostatok spánku, vyváženú stravu, zníženie stresu a udržiavanie normálnej telesnej hmotnosti.

Pravidelné cvičenie je veľmi dôležité aj pre mužov. Okrem kardio cvičenia, ktoré pomáha spaľovať tuky, vyskúšajte aj silové cvičenia, ktoré podporujú silu. Aktívna svalová hmota tiež zrýchľuje váš metabolizmus, čo vám určite príde vhod.

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie do 48h

VITAMEN je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

15 účinných látok

s overeným účinkom

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru