Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

Viscerálny tuk: Ako sa ho zbaviť a schudnúť?

Určité množstvo tuku v tele je potrebné na jeho normálne fungovanie a prežitie. Dokonca sa v ňom rozpúšťajú aj niektoré dôležité vitamíny. Je však dôležité udržiavať jeho hladinu pod kontrolou. Určite tiež nie je na škodu vedieť, koľko z celkového percenta predstavuje problematický viscerálny tuk. Kde sa nachádza? A ako sa ho zbaviť?

Viscerálny tuk

Tukové tkanivo by sa nemalo považovať za čisto démonické, pretože či chceme alebo nie, v určitých oblastiach života ho v kontrolovanom množstve potrebujeme. Na druhej strane nad našou postavou nemôžeme len tak mávnuť rukou, pretože v porovnaní s našimi predkami sa nemusíme toľko hýbať a máme dostatok potravy. (Žiaľ, evolúcia na to zatiaľ nereagovala z hľadiska nášho správania a núti nás správať sa podľa vzorcov, ktoré boli vhodnejšie pre skoršie životné podmienky.)

Jednou z metód, ako zistiť, koľko tuku, kostnej hmoty, svalovej hmoty alebo vody máme v tele, je odborné meranie. Môžeme pritom zistiť aj to, aké percento nášho celkového tukového tkaniva tvorí viscerálny tuk.

Ale prečo by sme ho mali tak pozorne sledovať?

Čo je viscerálny tuk?

Viscerálny tuk je jedným z typov tukového tkaniva, ktoré sa najčastejšie ukladá v brušnej dutine. To môže byť nebezpečné, pretože prichádza do tesného kontaktu so životne dôležitými orgánmi, ako je napríklad pečeň. (Určite poznáte pojem stukovatená pečeň, čo je vážny zdravotný problém. Práve preto by sa mal tuk v tejto oblasti starostlivo kontrolovať). Tento typ tuku sa potom môže hromadiť aj v tepnách, čo vedie k zvýšenému riziku kardiovaskulárnych ochorení atď.

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

Ako ho rozpoznať – príznaky

Viscerálny tuk nemusí byť jednoduché odhaliť, pretože to, že máte tuk na bruchu, nemusí nevyhnutne znamenať, že ide o viscerálny tuk (môže ísť napríklad o podkožný tuk).) Jednou z metód jeho zistenia je teoreticky meranie obvodu pása a brucha, ale nemusí to byť spoľahlivý spôsob jeho zistenia. Najlepším riešením je už spomínané odborné meranie, počas ktorého zistíte celkové zloženie tela.

ako rozpoznať viscerálny tuk príznaky

Príčiny vzniku viscerálneho tuku

Jedným z vplyvov môžu byť naše genetické predispozície, ktoré môžu súvisieť aj s naším telesným typom. Oveľa väčší vplyv má však náš dlhodobý životný štýl, ktorý zahŕňa nedostatok fyzickej aktivity a nevhodne zvolenú stravu.

V neposlednom rade si musíme dávať pozor aj na zvýšenú stresovú záťaž, pretože tá môže mať negatívny vplyv aj na to, ako sme zdraví, ako sa stravujeme, ako pociťujeme chuť do jedla atď.

Ako sa zbaviť viscerálneho tuku?

Ak sa nachádzate v citlivom období nazývanom andropauza (čo je obdoba ženského prechodu, ale nie všetci muži mu musia čeliť), existuje niekoľko metód, ako s ním bojovať.

Jedným z krokov môže byť dlhodobé užívanie prírodných doplnkov stravy pre mužov v andropauze, ktoré podporujú libido a vitalitu.

V ich zložení hľadajte tieto látky:

A ďalšie vitamíny.

Počas andropauzy a celkového starnutia organizmu, ktoré je spojené s postupným poklesom hladiny testosterónu, je vhodné mať aj dobre nastavený pohybový režim, ktorý môže podporiť hormonálnu rovnováhu, dobrú náladu aj štíhlejšiu postavu. Najväčšiu pozornosť venujte silovému tréningu. Nezabudnite ho však niekoľkokrát týždenne podporiť kardio cvičením.

ako sa zbaviť viscerálneho tuku

Určite nie je na škodu minimalizovať stresovú záťaž, ktorá negatívne ovplyvňuje kvalitu vášho nočného spánku a výber stravy. Ak spíte príliš málo, môže to viesť k tomu, že budete inklinovať k menej zdravým a kalorickým potravinám a nápojom, ktoré síce dodajú telu energiu, ale prispievajú k hromadeniu tuku na neželaných miestach. Stres sa potom môže v extrémnych situáciách prejaviť nezdravými potravinami, ktoré konzumujeme v nezdravom množstve.

V neposlednom rade nezabudnite obmedziť množstvo konzumovaného alkoholu. Je možné vypiť kalórie. Okrem toho si môžete na alkohol vytvoriť závislosť a to môže prispieť k ďalšiemu zhoršeniu vášho zdravia.

Zdroje informácií

https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/24147-visceral-fat – Všetko o viscerálnom tuku (anglicky)

https://www.nzip.cz/rejstrikovy-pojem/3418 – Viscerálny tuk (česky)

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie do 48h

VITAMEN je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

15 účinných látok

s overeným účinkom

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru