Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

Podpora plodnosti muža: Vitamíny, bylinky a ďalšie tipy

Ak máte dlhodobého partnera, pravdepodobne uvažujete o založení rodiny. Hoci sa v tejto súvislosti často hovorí o časovo obmedzenej plodnosti žien, horšia plodnosť môže trápiť aj mužov. Čo ovplyvňuje mužskú plodnosť? A existujú tipy, ako ju môžete podporiť?

podpora plodnosti muža

V živote každého človeka nastane čas, keď začne zvažovať, či je čas založiť si rodinu. Tieto úvahy sú zvyčajne podporené tým, že máte stabilné zamestnanie, vzťah a primerané bývanie.

Keďže však v posledných rokoch došlo k posunu v rodičovstve mužov aj žien, môže sa stať, že pripravený pár po vysadení antikoncepcie nedokáže otehotnieť. Chyba nie je len na strane žien, na neplodnosti sa rovnako podieľajú aj muži. (Existuje však aj neplodnosť párov z nezistených príčin).

Preto je dobré pripraviť sa na počatie spoločne tým, že obaja podporíte svoju plodnosť. Čo konkrétne môžu muži v tomto smere urobiť pre seba?

Čo ovplyvňuje mužskú plodnosť?

Určite ste v posledných rokoch počuli, že mužská plodnosť klesá. Nejde len o počet spermií v ejakuláte, ktorý už dlhší čas klesá, ale aj o ich rôzne variácie tvaru a pohyblivosti. Veľkú úlohu v tomto smere zohráva nezdravý životný štýl a vystavenie organizmu škodlivinám a zlej kvalite životného prostredia.

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

Okrem toho má negatívny vplyv na mužskú plodnosť aj erektilná dysfunkcia, ktorá znemožňuje tradičný pohlavný styk. V neposlednom rade má vplyv aj váš zdravotný stav. Infekcie, hormonálna nerovnováha a iné problémy môžu viesť k problémom s plodnosťou a počatím.

Čo ovplyvňuje mužskú plodnosť

Test plodnosti pre mužov

Predtým, ako sa s problémami s plodnosťou vyberiete k lekárovi, môžete si doma vyskúšať referenčný test plodnosti, ktorý si môžete za pomerne nízku cenu zaobstarať na internete. V podstate ide o domáci spermiogram, ktorý vám môže predbežne naznačiť, či je s vašou plodnosťou všetko v poriadku. Ak sú výsledky negatívne, choďte si dať zmerať počet spermií lekárovi. Nemusíte sa obávať, nebolí to a nie je to náročné.

4 tipy, ako zvýšiť mužskú plodnosť

Pozor na teplo

Semenníky sú mimo tela z veľmi dobrého dôvodu, neznášajú dobre vyššie teploty. Z tohto dôvodu je dôležité, aby ste pred počatím potomka nenosili príliš tesnú spodnú bielizeň a nechodili do sauny. Zvážte tiež, či je rozumné pracovať s notebookom na kolenách a pravidelne sa kúpať v horúcich kúpeľoch.

Zdravá hmotnosť

Ďalším dôležitým bodom, ktorý by ste nemali podceňovať, je normálna telesná hmotnosť. Ak máte niekoľko kíl navyše, určite vám pomôže, ak začnete pravidelne vykonávať nejakú fyzickú aktivitu. Zároveň vám prospeje zmena stravovania a výrazné zníženie príjmu sladkých nápojov a alkoholu. Mnoho ľudí si neuvedomuje, že kalórie navyše môžete aj vypiť.

Vitamíny pre mužov na plodnosť

Úplne vynechávať by ste nemali ani vitamínové doplnky, pretože niektoré z nich podporujú normálnu plodnosť a prispievajú k normálnej tvorbe buniek. Veľmi dôležité sú v tomto smere vitamíny skupiny B, pričom je vhodné klásť zvýšený dôraz na príjem vitamínu B6 a vitamínu B12. V neposlednom rade by ste nemali vynechávať zinok, ktorý súvisí s podporou normálneho stavu reprodukčného systému.

vitamíny bylinky pre mužskú plodnosť

Bylinky na plodnosť

Za horšou plodnosťou mužov môže byť okrem erektilnej dysfunkcie aj nižšia hladina testosterónu. Našťastie hormonálnu rovnováhu, sexualitu a energetickú hladinu možno podporiť správnymi bylinkami. Môžete siahnuť po ženšene, senovke gréckej a kotvičníku. To môže pomôcť harmonizovať celý systém.

Ako teraz postupovať?

Najjednoduchšie pre vás bude, ak sa rozhodnete užívať všetky uvedené látky súčasne. Ak si to chcete uľahčiť, vyskúšajte kvalitné výživové doplnky pre mužov, ktoré podporujú normálnu hladinu testosterónu, sexualitu, energiu a vitalitu.

Ak ich skombinujete so zdravším životným štýlom a pravidelnou sexuálnou aktivitou s partnerom, veríme, že čoskoro dosiahnete cieľ svojho úsilia.

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie do 48h

VITAMEN je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

15 účinných látok

s overeným účinkom

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru