Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

Ako nabrať svalovú hmotu? Vieme, ako na to

Mužské telo sa od ženského líši tým, že obsahuje väčšie percento aktívnej svalovej hmoty. To však neplatí navždy. Okrem cvičenia a stravy má veľký vplyv na budovanie svalov aj hladina testosterónu. Je možné získať svalovú hmotu späť, keď klesne?

ako nabrať svalovú hmotu

Svaly sú dôležitou súčasťou pohybového aparátu človeka. Dodávajú nám silu a majú pozitívny vplyv na rýchlosť metabolizmu (za predpokladu, že ich máme dostatok a nebojíme sa ich používať).

S pribúdajúcim vekom má však ľudské telo tendenciu zaobľovať sa. Je teda celkom možné, že o svoj ťažko nadobudnutý pekáč buchiet prídete a vaše silné ruky prestanú držať svoj pôvodný pevný tvar.

Čo sa s tým dá robiť?

Najčastejšie dôvody, prečo vám nerastú svaly

Určite nemôžete očakávať zázraky, ak celý deň sedíte pred počítačom, televízorom alebo ležíte v posteli. Ak telo svaly nepoužíva, časom stratia na objeme. Navyše, ak to trvá príliš dlho alebo ak do vášho života zasiahne choroba, ktorá vás na dlhší čas vyradí z činnosti, môžete očakávať atrofiu svalov.

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

Pokiaľ ide o bežnejšie príčiny, vaše svaly možno nerastú, pretože ich necvičíte tak intenzívne, ako by mali. Na vine môže byť aj príliš intenzívne cvičenie, ktoré môže byť pre mnohých kontraproduktívne. A nemôžeme úplne vynechať ani stravu, ktorej zloženie má tiež veľký vplyv na rast svalov.

prečo svaly nerastú

3 tipy, ako nabrať svaly

Cvičenie

Jedným z kľúčov k budovaniu aktívnej svalovej hmoty je silový tréning, ktorému sa budete venovať aspoň niekoľko dní v týždni. Nemusíte sa však obávať, že väčšinu popoludní budete musieť stráviť v posilňovni. Pri dobre vypracovanom pláne vám bude stačiť aj len 20-30 minút dva až tri dni v týždni.

Aby svaly rástli, nezabúdajte na počet opakovaní vybraného cvičenia. V ideálnom prípade opakujte cvik dvanásť až pätnásťkrát. Trochu paradoxne pomáha rastu svalov aj dostatok času na regeneráciu. Z tohto dôvodu si neodopierajte kvalitný odpočinok.

ako nabrať svaly

Strava a jedálniček

Môžete cvičiť, koľko chcete, ale svoje úsilie dokonale pochováte, ak si po návrate z posilňovne dáte steak zo sviečkovej so šiestimi. Jedenie smažených čipsov a pitie sladkých limonád tiež nepomáha budovať svaly.

V jedálničku majte:

  • Kvalitné mäso
  • Mliečne výrobky
  • Celozrnné výrobky
  • Ovocie
  • Zelenina
  • Orechy a semienka
  • Strukoviny
  • Zdravé oleje
  • Potraviny s vyšším obsahom škrobu (kukurica, zemiaky…)

Zvýšenie testosterónu

Ak ste v kritickom období stredného veku, je celkom možné, že vaše problémy s nedostatkom aktívnej svalovej hmoty sú spôsobené prirodzeným úbytkom testosterónu (ktorý má tiež tendenciu klesať, čím horší je váš životný štýl). Z tohto dôvodu je dobré vedieť, čo môžete urobiť pre zvýšenie hladiny testosterónu vo vašom tele.

vitamíny a bylinky pre rast svalov

Určite je vhodné mať dostatočný prísun zinku a vitamínu D. Okrem toho má na hladinu testosterónu v tele dobrý vplyv aj užívanie niektorých bylín.

Patria medzi ne:

Dobře vám poslouží i pravidelný spánek a redukce stresu.

Neviete, kde začať? Vyskúšajte doplnok stravy VITAMEN®, ktorý obsahuje ženšen, senovku grécku a kotvičník zemný. Tento výživový doplnok na zvýšenie vitality je vhodný aj na dlhodobé užívanie.

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie do 48h

VITAMEN je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

15 účinných látok

s overeným účinkom

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru