Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

Zvýšený estrogén u mužov: Ako ho znížiť?

Estrogénová dominancia je typická pre ženy, pretože u nich reguluje menštruačný cyklus a plodnosť. Je však možné, aby mal muž v tele nadmerné množstvo estrogénu? Ak áno, aké sú príznaky tohto javu? A čo sa s tým dá robiť?

estrogén u mužov

Hoci nás v škole učili, že estrogén je ženský hormón, v skutočnosti ho majú muži v tele len malé množstvo (ženy zasa majú v tele malé množstvo testosterónu).

Keď je všetko v rovnováhe, pravdepodobne si jeho prítomnosť v tele takmer nevšimnete. Problémom však je, že u niektorých mužov môže byť v tele viac estrogénu, ako by správne malo byť. A ako sa dá právom očakávať, táto skutočnosť môže mať negatívny vplyv na ich psychiku aj celkové zdravie.

Čo je to estrogén?

V skutočnosti estrogén nie je len jeden hormón, ale celá skupina. Patria sem napríklad estradiol, estriol a estrón. Ide o steroidné hormóny, ktorých názov je odvodený od estrálneho cyklu (periodické zmeny, ktoré umožňujú ženám otehotnieť). Hormóny môžu byť súčasťou niektorých liekov, typicky hormonálnej antikoncepcie a hormonálnej terapie.

zvýšený estrogén u mužov spôsobuje

Prejavy zvýšeného estrogénu u mužov

Estrogén interaguje s testosterónom, takže jeho prítomnosť v tele mužov je dosť dôležitá. U mužov je pre normálnu sexuálnu funkciu dôležitý práve hormón estradiol. Pomáha tiež kontrolovať libido, produkciu spermií a dosiahnutie erekcie.

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

V priebehu života sa u mužov postupne znižuje množstvo testosterónu na úkor estrogénu. Hoci sa to považuje za normálne, môže to vyviesť telo z rovnováhy.

Medzi hlavné príznaky, na ktoré si treba dávať pozor, patria:

  • Neplodnosť
  • Gynekomastia (zväčšenie prsníkov)
  • Erektilná dysfunkcia
  • Malý vzrast
  • Oneskorená puberta

Môže sa však vyskytnúť aj menšia chuť na sex, nižší počet spermií v ejakuláte, vypadávanie vlasov, strata aktívnej svalovej hmoty, úbytok kostnej hmoty (osteoporóza), návaly horúčavy atď.

Príčiny

Zvýšené množstvo estrogénu u mužov je negatívne ovplyvnené prirodzeným procesom starnutia. Môže však byť aj negatívnym dôsledkom dlhodobej stresovej záťaže a zvýšenej hladiny tuku v tele.

Môže byť tiež negatívnym vplyvom niektorých druhov rakoviny, vedľajším účinkom ochorení, ktoré postihujú pečeň, a prejavom ochorení, ktoré ovplyvňujú tvorbu hormónov.

ako znížiť estrogén

Ako znížiť estrogén?

Na udržanie rovnováhy hormónov je dôležité, aby ste dodržiavali zdravý životný štýl. V rámci neho by ste mali pravidelne cvičiť. Najlepšie sú silové športy, pretože podporujú produkciu testosterónu. Určite vám pomôže aj zníženie stresu a zdravšia strava.

V neposlednom rade siahnite po prírodných doplnkoch stravy pre mužov, ktoré podporujú vitalitu a sexualitu a ktoré pomáhajú zmierniť príznaky andropauzy, medzi ktoré môže patriť zníženie hladiny testosterónu.

V ich zložení hľadajte:

Niektoré z týchto látok podporujú normálnu kostnú hmotu, ktorej hustota môže s vekom klesať. Mali by ste mať tiež viac energie nielen na prácu, ale aj na normálny sexuálny život. V neposlednom rade niektoré z uvedených bylín podporujú aj normálne libido a hormonálnu rovnováhu.

Ako teda vidíte, s malou zmenou životného štýlu, ktorú doplníte dlhodobým užívaním prírodných doplnkov stravy pre zrelých mužov, sa môžete po čase opäť cítiť vo svojej koži. Ak vo svojom úsilí vytrváte, uvidíte sami.

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie do 48h

VITAMEN je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

15 účinných látok

s overeným účinkom

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru