Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

Potenie a návaly tepla u mužov: Príčiny a ako to riešiť?

Nočné potenie u mužov môže súvisieť s vonkajšou teplotou alebo s chorobou. Ale tiež nemusí. Muži, rovnako ako ženy, môžu trpieť návalmi tepla, ktoré súvisia s prirodzeným starnutím. Čo všetko môže spôsobiť nadmerné potenie a návaly horúčavy u mužov? A dá sa proti tomu nejako brániť?

Potenie a návaly tepla u mužov

Potenie je úplne normálny jav, ktorý je žiaduci napriek ľudským preferenciám. Telo týmto spôsobom reguluje svoju teplotu. Okrem iného sa tak zbavuje všetkého nežiaduceho, čo nemá v ľudskom tele miesto. (Pot v tomto ohľade dopĺňa ostatné vylučovacie funkcie.)

V niektorých prípadoch však môže časté a nadmerné potenie poukazovať na hormonálnu nerovnováhu. U žien sa návaly horúčavy prejavujú menopauzou, počas ktorej sa končí ich reprodukčne aktívne obdobie. Môžu však niečím podobným trpieť aj muži?

Na to sa zameriame nižšie.

Čo spôsobuje návaly tepla a potenie?

Muži zvyčajne neprechádzajú takým prudkým poklesom hormónov ako ženy. Preto nie každý muž musí zažívať nepríjemné potenie a návaly horúčavy. To však neznamená, že je to úplne nemožné.

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

príčiny potenia a návalov tepla

Príčiny potenia a návalov tepla u mužov

Príčiny potenia a návalov tepla u mužov môžu byť spôsobené buď životným štýlom, alebo ochorením a jeho liečbou.

Medzi hlavných vinníkov v tomto smere patria:

Niektorí muži môžu mať v tomto období aj iné nepríjemné problémy. Návaly horúčavy môžu byť sprevádzané stratou chuti na sex alebo erektilnou dysfunkciou.

andropauza návaly tepla potenie

Najčastejšie je za tým andropauza

Približne od 30. roku života začína hladina testosterónu u mužov pomaly klesať. Uvádza sa však, že pokles je menej ako 2 % ročne. To znamená, že mnohí muži si pokles testosterónu vôbec nevšimnú. Niektorých mužov andropauza zasiahne v plnej sile.

Medzi príznaky andropauzy patria:

Ak sa u vás vyskytne niektorý z týchto príznakov, je vhodné objednať sa k svojmu všeobecnému lekárovi na dôkladnú zdravotnú prehliadku. (Napríklad erektilná dysfunkcia môže byť spôsobená kardiovaskulárnym ochorením, cukrovkou, obezitou alebo iným liečiteľným problémom.)

ako zabrániť poteniu návaly tepla pri andropauze

Ako riešiť andropauzu?

Andropauza nemá žiadnu konkrétnu definíciu, takže je pravdepodobné, že vám lekár odporučí zmenu životného štýlu. Zmena životného štýlu je často spojená s dlhodobým užívaním prírodných doplnkov stravy, ktoré podporujú mužskú vitalitu a normálnu hladinu testosterónu. Pomôcť môže aj zdravá strava, dostatok spánku, zníženie stresu a pravidelné cvičenie.

Nezabúdajte tiež, že váš život ešte neskončil, a preto by ste sa mali venovať činnostiam, ktoré vám prinášajú radosť.

Najlepším riešením je vyššie uvedené používanie bylinných doplnkov stravy pre mužskú vitalitu. V ich zložení hľadajte najmä senovku grécku, kotvičník, ženšen, vitamín K2 a B9 a ďalšie látky. Staviť môžete napríklad na výživový doplnok VITAMEN®.

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie do 48h

VITAMEN je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

15 účinných látok

s overeným účinkom

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru