Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

Vypadávanie vlasov u mužov: Dá sa mu zabrániť?

Muži sa chcú vo väčšine prípadov páčiť rovnako ako ženy. Preto pre nich môže byť veľkou ranou, keď sa u nich náhle objaví vypadávanie vlasov a plešatenie. Aké sú príčiny tohto problému? A existuje naň nejaké vhodné riešenie?

vypadávanie vlasov u mužov

Hoci drsní chlapi vo filmoch majú zvyčajne vyholené hlavy a veľké svaly, väčšina mužov nie je príliš nadšená z tohto vzhľadu. Preto je pochopiteľné, že vás vystraší, keď uvidíte prvé plešiny na hlave, ktoré sa časom aj viditeľne zväčšujú.

Možno už premýšľate o tom, ako urobiť zmenu, alebo sa možno pozeráte na to, koľko stojí transplantácia vlasov v Turecku (čo tiež nemusí byť trvalé riešenie). Ale skôr než začnete vymýšľať hlúposti, pozrime sa, či môžete skúsiť niečo iné.

Keď budete pripravení, posaďte sa a pokračujte v čítaní.

Čo spôsobuje vypadávanie vlasov u mužov?

Možno vás to prekvapí, ale vypadávanie vlasov u mužov je pomerne rozšírený problém, ktorý postihuje približne 85 % mužov vo veku nad 50 rokov. Jednou z hlavných príčin je často nadmerný stres a androgénna alopécia, ktorá spôsobuje plešatenie. (Nie je to však život ohrozujúci problém. Aspoň že tak!)

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

Prekvapivo problémy môže spôsobiť aj:

  • Nadmerný príjem vitamínu A
  • Konzumácia príliš malého množstva bielkovín
  • Choroba

Skôr než začnete maľovať čerta na stenu, skúste sa zamyslieť, či naozaj žijete tak zdravo, ako si myslíte.

padanie vlasov u mužov príčiny

Kedy je na vine genetika?

To, kedy a ako veľmi vám vypadávajú vlasy, je často dané genetikou, ktorú nikto z nás nemôže ovplyvniť. Ak váš otec a starý otec trpeli nadmerným vypadávaním vlasov v mladom veku, hrozí, že sa tento problém objaví aj u vás.

Na druhej strane, ak máte kvalitné vlasy, ktoré vám zostanú na hlave až do vysokého veku, môžete si trochu vydýchnuť, pretože máte genetické predpoklady na to, aby vám vlasy zostali na hlave dlhšie. (Ako sa hovorí, niekto musí byť vždy prvý, takže sa ešte predčasne neradujte.)

Androgenetická alopécia

Androgenetická alopécia postihuje oveľa častejšie mužov a začína sa objavovať okolo 30. roku života (u niektorých mužov to však môže byť aj skôr).

Tento problém je spôsobený tým, že vlasy na hlave sú stále tenšie, jemnejšie a kratšie. Keď jedného dňa vypadnú, nemusia byť nahradené novými. Celý proces má celkovo 7 fáz. Jedným z prvých prejavov je postupné vytváranie kútikov na čele. V poslednom štádiu majú muži okolo hlavy tenké vlasy, ale na temene sú plešatí.

Vyššie riziko tohto problému existuje u mužov, ktorí majú v rodine androgénnu alopéciu. Dokonca sa predpokladá, že tento problém má až ⅔ mužov.

ako zabrániť vypadávaniu vlasov

Ako zabrániť vypadávaniu vlasov u mužov?

V prípade, že sa o androgénnej alopécii dozviete včas, lekár vám môže odporučiť používanie špeciálnych prípravkov. V krajnej situácii môžete zvážiť aj možnosť už spomínanej transplantácie vlasov, za ktorou muži často odchádzajú do zahraničia. Tento zákrok je však pomerne nákladný a z dlhodobého hľadiska nemusí byť trvalým riešením (transplantované vlasy totiž môžu opäť vypadnúť).

To však neznamená, že pre seba nemôžete urobiť nič iné. Čoraz populárnejšie sú napríklad prírodné šampóny s kofeínom, ktorý pomáha stimulovať vlasové cibuľky. Chybu neurobíte ani tým, že stavíte na dlhodobé užívanie prírodných doplnkov na podporu rastu vlasov.

Keďže vypadávanie vlasov súvisí aj s vekom a hormonálnou aktivitou, vyskúšajte aj prírodné výživové doplnky na andropauzu, ktoré obsahujú komplex bylín a ďalších živín.

V ich zložení sa pokúste nájsť:

A ďalšie vitamíny a minerály.

Tieto látky pomáhajú zvyšovať energiu, hormonálnu rovnováhu a podporujú sexualitu, takže oddialite svoj ústup do vytúženého starého železa.

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie do 48h

VITAMEN je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

15 účinných látok

s overeným účinkom

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru