Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

Nadbytok testosterónu: Ako ho znížiť, výhody a riziká

Muži sa domnievajú, že prebytok testosterónu je pre nich výhodou. Ale ako sa hovorí, všetko má aj svoju odvrátenú stranu. Preto môže mať nadbytok testosterónu v mužskom tele aj veľké množstvo negatívnych účinkov. Chcete to vedieť? Potom určite pokračujte v čítaní.

Nadbytok testosterónu

Testosterón je mužský pohlavný hormón. V našej spoločnosti je vysoko cenený, pretože sa hovorí, že mužom dodáva silu, lepšiu fyzickú výkonnosť, súťaživosť a agresivitu. V neposlednom rade sa veľmi spája so silnou sexualitou. Kto by ho teda nechcel mať čo najviac?

Pravdou však je, že príliš veľa všetkého škodí. A to sa týka aj príliš veľkého množstva testosterónu v tele. Možno si to neuvedomujete, ale okrem toho, že zvýšená hladina môže mať vplyv na vašu psychiku a správanie, môže mať (často) takmer zničujúci vplyv na vaše celkové zdravie.

Ako zistiť, že máte v tele príliš veľa testosterónu? A dá sa jeho hladina prirodzene znížiť?

nadbytok testosterónu u žien a mužov

Ako sa prejavuje nadbytok testosterónu?

Vyššiu hladinu testosterónu môžu mať nielen muži, ale prekvapivo s ňou môžu bojovať aj niektoré ženy. U žien sa tento stav prejavuje napríklad zvýšeným množstvom ochlpenia, väčším podielom svalovej hmoty alebo nepravidelným menštruačným cyklom.

15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

Keď sa však zameriame na príznaky nadbytku testosterónu u muža, medzi prejavy môžu patriť:

 • Problémy s akné
 • Zmeny krvného tlaku
 • Problémy s erekciou
 • Nadmerné ochlpenie
 • Depresia, podráždenosť alebo úzkosť
 • Infarkt
 • Znížená hladina dobrého HDL cholesterolu
 • Bolesť na hrudníku
 • Spánková apnoa

A mnoho ďalších. Ako teda vidíte, mať vyššiu hladinu testosterónu v tele nie je vždy len výhra. V skutočnosti môže znamenať väčšiu náchylnosť na množstvo vážnych (a často život ohrozujúcich) problémov.

vysoká hladina tesosterónu

Výhody nadbytku testosterónu

Aby sme nehovorili o testosteróne len v súvislosti s negatívami, pozrime sa na všetky spôsoby, ako to môže byť pre mužov lepšie.

Testosterón má predovšetkým pozitívny vplyv na tvorbu červených krviniek. Tiež budete mať s najväčšou pravdepodobnosťou oveľa menej tuku a viac svalovej hmoty. Takže si ľahšie udržíte peknú postavu a budete mať viac sily. Silnejšie kosti a väčšia chuť na milovanie sú tiež jednoznačným plusom.

Riziká príliš vysokej hladiny testosterónu

Ak vám lekári odporučia hormonálnu liečbu na zlepšenie hladiny testosterónu, môže sa u vás objaviť akné, zväčšenie prsníkov, zadržiavanie vody, väčšia potreba močiť, nižšia hladina spermií v ejakuláte, zmenšenie semenníkov alebo agresívnejšie správanie. Z tohto dôvodu sa k tomuto riešeniu pristupuje len v špeciálnych prípadoch.

Zatiaľ to nie je úplne potvrdené, ale zdá sa, že testosterón môže mať aj negatívny vplyv na zdravie srdca.

Ako znížiť testosterón?

Možno si hovoríte, čo je to za hlúpu otázku. Prečo znižovať testosterón, keď sa ho všetci okolo vás snažia zvyšovať? Nuž, hoci prirodzene vyššia hladina testosterónu v tele môže byť v určitých oblastiach výhrou, v mnohých iných vám spôsobí komplikácie alebo vám dokonca uškodí.

Najlepším riešením je úprava stravy, ktorá by mala zahŕňať tieto potraviny:

 • Sója a sójové výrobky (ako tofu)
 • Mata
 • Sladké drievko
 • Rastlinné oleje
 • Ľanové semienka
 • Oriešky

Časté pitie alkoholu a konzumácia spracovaných potravín sú tiež spojené so znížením hladiny testosterónu v tele. Keďže určite viete, že ani jedna z týchto možností neprispieva k lepšiemu stavu organizmu, odporúčame púšťať sa do týchto vôd len veľmi, veľmi striedmo.

Či už máte tridsať alebo päťdesiat rokov, môžete tiež vyskúšať dlhodobé užívanie doplnkov stravy pre mužov na prírodnej báze. Potom venujte osobitnú pozornosť doplnku stravy VITAMEN®, ktorý podporuje vitalitu a testosterón.

ako znížiť testosterón
15 účinných látok pre maximálny výkon
Vitamen

Nie je dôležité, koľko vám je, ale na koľko sa cítite. VITAMEN® obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerály, aby ste sa cítil plný síl rovnako ako predtým. Buďte výkonnejší na všetkých frontoch.

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie do 48h

VITAMEN je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

15 účinných látok

s overeným účinkom

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru